Jump to content

Zagraniczne spotkania piwowarów


Recommended Posts

Nie wiem gdzie to zamieścić, a z racji bliskości, szczególnie podlascy piwowarzy powinni być zainteresowani. Zresztą dzięki bezwizowemu trybowi wjazdu do Grodna nie tylko. O warunkach wjazdu tutaj https://grodnovisafree.by/pl/

 

W Grodnie za sprawą Grodnieńskiej Piwnej Ligi 23 września, w lokalu Houdini odbędzie się Forum Domowych Piwowarów. Spotkanie jest otwarte i nie wyklucza udziału osób, które nie warzą. (...) Start 15:00.

Adres: pub Гудини ул. Ленина, 13 (Lenina 13)

 

https://www.google.pl/maps/place/Goudini/@53.6810599,23.8408027,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x2024fe7f6365546e!8m2!3d53.6810599!4d23.8408027

Edited by e-prezes
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dotychczas piwne newsy ze Wschodu zamieszczałem na b.biz, jednak postanowiłem się tam skupić głównie na Białorusi, a na piwo.org przenieść część informacji dt. Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji (nasi sąsiedzi), ale z akcentem na aspekt piwowarski. Dużo się tam dzieje także w światku piwowarstwa domowego, więc wydaje mi się , że ta platforma będzie bardziej adekwatna. Gdyby ktoś był zainteresowany wcześniejszymi wpisami tutaj jest ów wątek dt. wcześniejszych imprez.

 

W Sankt Petersburgu w Rosji 9 września odbył się już piąty Festiwal Piwa Domowego. Wśród sponsorów/partnerów browar Knightberg, w którym zwycięzca uwarzy zwycięskie piwo oraz dostawcy surowców i sprzętu: MirBir, Itap Boel, Strategy 21, CKT FastFerment. Wśród sędziów piwowarzy z browarów restauracyjnych, rzemieślniczych, kontraktowych i sponsorów - lista w artykule. Zwycięzcami zostali Oleg Orszow i Oleg Ostankowicz (CHBrew). Poza tym, nagrodzono także drugie i trzecie miejsce. Sponsorzy wyróżnili także piwowarów z Alcolab za najciekawszy projekt. Jedną z ciekawych rzeczy na festiwalach (z konkursami) piwowarów jest też ocena stoiska danego browaru. I ta nagroda właśnie do tego się odwołuje. Korelacja prezentowanych piw/nazw/stylów z oprawą ma duże znaczenie.

 

Z racji, że nasz największy festiwal w Żywcu dokonał żywota, myślę, że na mniejszą skalę takie przedsięwzięcia trzeba przygotowywać. Wiem, wiem, polskie prawo niekoniecznie będzie nam sprzyjało.

 

Link do materiału na profibeer.ru

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

18 listopada od 12:00 do 17:00 w Mińsku odbędzie się III mini festiwal piwa domowego. Adres: Matusiewicza 33 - bar Billie Jean. Poza festem odbędzie się XVIII konkurs piwa domowego w stylu DIPA. Rejestracja w konkursie i festiwalu obowiązkowa. Wejście swobodne. Tutaj reguły uczestnictwa (po rosyjsku).

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Temat wschodni i pn-wsch jest dla niektórych zbyt odległy, niekoniecznie czasowo. Rozumiem!

Będę organizował w tym roku wyjazd po rzemieślniczych i kraftowych browarach Białorusi. Na tę chwilę mam umówiony browar, który w tym roku startuje Valaduta, ale w niedalekiej odległości jest w Borysowie uruchomiony w tym roku kraftowy BirKraft oraz dwa inne które wystartowały wcześniej. W samym Mińsku jest też kilka browarów o zacięciu kraftowym. Czy byłyby zainteresowane wyjazdem jakieś osoby z grona piwowarów? Formalności wizowe mogę załatwić samodzielnie. Transport na miejscu też, chyba, że ktoś dysponuje minibusem, który chce użyczyć (odpłatnie oczywiście). Ichniejsze festiwale piwne (Mińsk Craft Fest oraz Brovar Day), albo już przeszły, albo są rychło, więc termin jest bez napinki. Zbieram chętnych...

Edited by e-prezes
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

25 sierpnia w Mińsku w BeerCap Barshop odbędzie się VI Miński Festiwal Piwa Domowego z XXI konkursem piw domowych.

 

Sam konkurs odbywa się od 2012 roku. Formuła festiwalu została dodana w 2017 roku dla uatrakcyjnienia samego spotkania piwowarów i wyjścia z nim do szerszego ogółu. Od tego też czasu rozszerzono ilość stylów biorących udział w konkursie.

 

Zanim jednak się tam udacie trzeba się zarejestrować. Osobno w konkursie osobno w festiwalu.

 

Start 12:00 dla konkursowiczów (do 11:45 przyjmowane są piwa), od 13 dla postronnych, a o 17:00 zaplanowano koniec.

 

Reszta informacji (po rosyjsku) na stronie pivo.by

 

Dla nieznających topografii miasta lokal znajduje się na starówce, niedaleko stacji Nemiga. A i nie zdziwcie się jeśli natkniecie się w barze na piwa z Polski, także lane.

Edited by e-prezes
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

24 listopada odbędzie się kolejny na Białorusi konkurs piw domowych z festiwalem (jak w poprzednim poście). Miejscem spotkania będzie nowy (tegoroczny wypusk) browar Hops na ul. Kolesnikowa 38. Tenże browar także ugości zwycięzcę konkursu i uwarzy z nim, a raczej on uwarzy :) najlepsze IPA.

Wiza to koszt 110-115 zł, ale warto przyjechać i zapoznać się ze środowiskiem tamtejszych piwowarów. Tym bardziej, że część z nich bywa na dużych imprezach piwnych w Polsce, by się uczyć.

Rejestracja tutaj.

Start godz. 13:00. WSTĘP WOLNY.

Polecam.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 2 months later...

Kolejny, bo 8 Festiwal Domowego Piwa odbędzie się 16 lutego w Mińsku na Białorusi. Miejscem będzie ogromna pofabryczna przestrzeń zapełniona gastronomicznymi lokalikami "Gastrodvor" przy Kujbyszewa 45. Znajdują się tam m.in. dwa piwne lokale "Piena (Piana)" i BeerCup 2 z kraftem. Wejście free. Start 13.

Rejestracja piwowarów (do 10 lutego), osobno na udział w festiwalu oraz w konkursie tutaj. Stylem konkursowym będzie Belgian Tripel, ale na festiwalu będę mieć piwowarzy różne style.

Edited by e-prezes
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 4 months later...

24 sierpnia odbędzie się kolejny festiwal piwowarów domowych w Mińsku na Białorusi. Będzie to 10-ty jubileuszowy festiwal. Lokal Hide (ul. Октябрьская  19). W godz. 12-17. Zgłoszenia piwowarów i piw wkrótce. Ciekawostką jest, że piwowarzy otrzymają gratyfikację za każdy litr przywiezionego piwa. 1 BYN dla miejscowych i 1,5 BYN dla przyjezdnych piwowarów. Oczywiście wzorem poprzednich edycji odbędzie konkurs.

Tutaj wątek festiwalu na ichniejszym forum.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

Zapodam link do relacji z kolejnego Minsk Craft Beer Fest (dużo zdjęć). O ile witebski Brovar Day festiwal jest na zewnątrz, ten jest w hali pofabrycznej dwa razy w roku. Warunki proste, prostsze niż na I WFP, ale ludzi b. dużo. Dla miejscowych z Mińska jest dużo nowości, a co dopiero dla Polaka. W drugiej strefie hali jest scena muzyczna gdzie można się wyszaleć. Na zewnątrz foodtrucki. Opaski jak na innych festach. Okolica dość mocno nasycona lokalami, więc jak komuś się znudzi craft lub muza to jest w pobliżu gdzie  się napić klasyki i wrócić nas fest z opaską. Da się pogadać z założycielami i piwowarami, jak się ich zna z facjaty ;) Co nie jest trudne. Atmosfera godna polecenia. Dość sporo osób korzysta  z apkowej Untappd.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

23 listopada kolejny festiwal piwowarów z konkursem piw u naszych wschodnich sąsiadów. https://www.facebook.com/mhbf2019 Tym razem w browarze Druzja

 

To tam odbył się pierwszy festiwal piwa kraftowego na Białorusi w 2015 roku, więc historia zatoczyła krąg i wróciła tam gdzie większość startujących piwowarów rozpoczynała karierę piwowarską lub szlifowała sensorykę. Nie wiem czy tym razem dotrę, ale zapraszam!

Edited by e-prezes
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.