Skocz do zawartości

Moje Pierwsze piwo kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spróbowałem pierwszy raz wykonać piwo domowe i moje pytanie, które mnie nurtuje to po spróbowaniu go tak naprawdę niewiem czy taki efekt smakowy oraz kolorystyczny jest tym który miał być czy może coś zchrzaniłem (smak i kolor przypominają piwo :D )

Dlatego zastanawiam się czy jest ktoś w Kielcach bądź okolicy z kim mógłbym się skontaktować i zobaczyć właściwy efekt zrobienia dobrego piwa domowego.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę dziwne pytanie :) jeżeli smak ci odpowiada a kolor się podoba to wszystko jest w najlepszym porządku. To twoje piwo więc jeżeli nie robiłeś go na konkurs to nikogo o wytyczne nie powinieneś się pytać. Najważniejsze że smakuje Tobie i jeżeli koniecznie nie miało odpowiadać zdefiniowanemu stylowi to pozostaje powiedzieć na zdrowie :D To jest urok domowego piwowarstwa. Każda warka niepowtarzalna :/:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem już po zrobieniu pierwszej warki i muszę stwierdzić że to fajna zabawa (choć jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie bo piwo będzie jeszcze leżakowało prze około dwa tygodnie), ale do rzeczy, zrobiłem pierwsza warkę zgodnie z przepisem z ekstraktów słodowych, dodając chmiel aromatyczny 15 min przed końcem gotowania, moje pytanie , czy jakbym dodał ten chmiel wcześniej to czy smak piwa duzo by sie różnił???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem już po zrobieniu pierwszej warki i muszę stwierdzić że to fajna zabawa (choć jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie bo piwo będzie jeszcze leżakowało prze około dwa tygodnie), ale do rzeczy, zrobiłem pierwsza warkę zgodnie z przepisem z ekstraktów słodowych, dodając chmiel aromatyczny 15 min przed końcem gotowania, moje pytanie , czy jakbym dodał ten chmiel wcześniej to czy smak piwa duzo by sie różnił???

Aromatyczny dodajemy dlatego chwilę przez końcem gotowania, aby uzyskać aromat :( Gdybyś dłużej pogotował, aromat wyparowałby a została tylko gorycz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest go wrzucić na 5 minut i dokładnie po tym czasie wyłączyć grzanie i włączyć chłodzenie, zostawiają chmiel w garze. Można go oczywiście użyć więcej, odmiany bardziej aromatycznej oraz jak wspomniał Kolega vettis zastosować chmielenie na zimno podczas cichej fermentacji. Są również preparaty chmielowe w postaci tabletek które również się dodaje podczas cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.