Jump to content

Recommended Posts

Po zabawie na samym garnku przyszła pora na modernizację browaru. Pomyślałem o schemacie z załącznika:

Z: http://destylatorymiedziane.pl/pl/zbiorniki/133-kadz-zacierno-warzelno-filtracyjna.html#/atrybut_dodatkowy_te-gniazdo_1_2_do_monta/atrybut_spust_cieczy-spust_dolny_1/atrybut_zbiornik-100l/falszywe_dno-falszywe_dno ogrzewane gazem plus grzałka z termostatem do podtrzymania temperatury zacierania. Przyłącze mam max 3kW więc samo grzanie elektryczne odpada.

W: Garnek na razie 50l w przyszłości może więcej.

F: Fermentor, obecnie 2x30L

Proszę o sugestię czy propozycja kadzi zaciernej w tym przypadku zda egzamin? Czy to wszystko będzie dobrze służyło czy może macie jakieś sugestie co do usprawnienia sprzętowego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kadz.jpg

Edited by przemekbmw123

Weź pooglądaj tematy w tym dziale, bo już chyba 4 raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy widzę takie pytanie.

;)

P.S.

Uważam, że to co wstawiłeś w linku to jest srogie przepłacanie.

Garnek 70litrów to około 350zł, z zaworem powiedzmy 400zł. 100 litrów nie będzie wiele droższy.

Mieszadło z silnikiem i zasilaczem atx to około 150zł.

Do tego bazooka do filtracji 30zł, lub jakaś samoróbka około 10zł.

Jak nie masz nikogo do pospawania nierdzewki, to zobacz u Vettis'a, on bardzo długo korzystał z mieszadła bez spawanych połączeń.

Edited by maciek1221

Dziękuję za odpowiedź. 

Nie mam warunków do montowania tego w domu. A zlecanie innym to dodatkowe koszty i czas. Bardziej chodziło mi o pomoc/informację czy ten kociołek z wstawioną jedną grzałką będzie się dobrze sprawdzał w trakcie zacierania. Czy utrzyma zadaną temperaturę bez przypaleń.