Jump to content

Co sądzicie o tym piwie.

Recommended Posts

To piwo powinno wyjść smaczne, ale jeśli chodzi o zestaw to polecam sklepy piwowarskie. Tam nie dają niepotrzebnych butelek pet. A możesz sobie dobrać np. lepsze drożdże (typowe lagerowe) do takiego kita.

Zestaw zawiera wszystko co potrzebne, ale :) :

- piwo musisz lać do plastikowych butelek, w których piwo nie może stać dłużej niż 3 miesiące. Lepsze są szklane (na pewno uda Ci się zebrać 50 a jak nie to w sklepie można odkupić) i kapslownica (koszt 60zł)

- jest to piwo z brew-kita więc producent z góry zakłada, że do fermentacji musisz jeszcze dać kilogram cukru. To bardzo pogorszy smak gotowego piwa, więc polecam dodać zamiast cukru ten ulepszacz: http://www.allegro.pl/item970004555_brew_enhancer_2_polepszacz_do_piwa_domowego_1kg.html

- Lepiej kup ten zestaw http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hbok-p-248.html lub lepszy : http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hbok-p-248.html , uzbieraj butelki, wybierz jakiś brew-kit razem z zamiennikiem cukru i warz świetne piwo, które nie będzie musiało leżeć w plastiku.

do fermentacji musisz jeszcze dać kilogram cukru. To bardzo pogorszy smak gotowego piwa

Kolejny raz muszę się nie zgodzić. Piłem piwa na cukrze i na ekstrakcie. Sam cukier nie pozostawia (w ilości 1 kg na 20 l) specyficznych smaków. Ekstrakt jest o tylko korzystniejszy, że podnosząc gęstość, podnosi też treściwość gotowego piwa. Jak chcesz uzyskać "cienkie" jasne piwo, spokojnie można dodać cukru.

Edit : nie polecam tego zestawu. Kup w sklepie piwowarskim jak polecają koledzy bez tego badziewia (zestawu ...).

Edited by Belzebub

Zestawy proponowane przez ciepyl'a + dodatkowy fermentator (do cichej fermentacji). Butelki szklane zamawiasz u rodziny i znajomych, prawdopodobnie pijają piwo. Jeżeli chodzi o "konserwy" to na pewno nie 23litry, bo wyjdzie strasznie rozwodnione. A czy dodasz do tego cukier czy inne kosztujące krocie zamienniki i tak do zacierania smakowo i cenowo "konserwom" daleko.

Guest tomato

ja robiłem inny smak, ale puszkę + ekstrakt 1,2 kg na około 22 litry ( też bałem się rozwodnionego) i piwo wyszło fajne i na pewno miało powyżej 5%.

a propos coopersa lagera to wg głupków zza wielkiej wody (hamburgejros) tam i tak są drożdże górnej fermentacji, więc to lager tylko z nazwy. dopiero coopers european lager ma dolne drożdże.

Kolejny raz muszę się nie zgodzić. Piłem piwa na cukrze i na ekstrakcie. Sam cukier nie pozostawia (w ilości 1 kg na 20 l) specyficznych smaków. Ekstrakt jest o tylko korzystniejszy, że podnosząc gęstość, podnosi też treściwość gotowego piwa. Jak chcesz uzyskać "cienkie" jasne piwo, spokojnie można dodać cukru.

Edit : nie polecam tego zestawu. Kup w sklepie piwowarskim jak polecają koledzy bez tego badziewia (zestawu ...).

Być może masz racje. Nigdy nie robiłem piwa z brew-kita. Swoją wiedzę na ten temat opieram jedynie na wiki i na informacjach z forum.

Zestaw zawiera wszystko co potrzebne, ale :smilies: :

- piwo musisz lać do plastikowych butelek, w których piwo nie może stać dłużej niż 3 miesiące. Lepsze są szklane (na pewno uda Ci się zebrać 50 a jak nie to w sklepie można odkupić) i kapslownica (koszt 60zł)

...

Sam rozlewam do petów, gdyż raz umyłem 20 butelek i mnie szlak trafił. Dlaczego nie można dłużej niż 3 miesiące przechowywać?

Wiem wiem szlachta pije ze szkła, ale jam leniwy i bez szlacheckich korzeni :smilies:

Kolejny raz muszę się nie zgodzić. Piłem piwa na cukrze i na ekstrakcie. Sam cukier nie pozostawia (w ilości 1 kg na 20 l) specyficznych smaków. Ekstrakt jest o tylko korzystniejszy' date=' że podnosząc gęstość, podnosi też treściwość gotowego piwa. Jak chcesz uzyskać "cienkie" jasne piwo, spokojnie można dodać cukru.

Edit : nie polecam tego zestawu. Kup w sklepie piwowarskim jak polecają koledzy bez tego badziewia (zestawu ...).[/quote']

Być może masz racje. Nigdy nie robiłem piwa z brew-kita. Swoją wiedzę na ten temat opieram jedynie na wiki i na informacjach z forum.

He a ja na doświadczeniu.

Może to mnie zdyskredytuje w niektórych oczach jako piwowara, ale twierdzę, że piłem bardzo dobre kity, niekiedy nawet bardziej zrównoważone w smaku niż moje gotowania.

WItam, mam zamiar nabyć taki zestaw http://www.allegro.pl/item979186039_piwo_domowe_23litry_wszystko_co_potrzebne_butelki.html , miał moze ktoś do czynienia z takim piwem?

Jak ono smakuje i czy warto wydac kase na ten zestaw.

pozdro

Lager Coopers było pierwszym piwem jakie uwarzyłem.Do brewkita dodałem 1kg cukru.Zabutelkowałem po fermentacji burzliwej.

Piwo było bardzo dobre, jak na pierwsze własne piwo.Ale naprawdę dobre są te zacierane. :smilies: :smilies: