Skocz do zawartości

Wielkość kranika i innych dupereli. 1/2", czy 3/4"?


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Jeszcze jedno odnośnie wielkości armatury. W którym momencie podczas zacierania i warzenia bez przelewani zacieru przyda się 3/4 cala? Czy potrzebujemy aż takich przepływów? Ja na 1/2 cala w większości przypadków muszę redukować przepływ. Chyba tylko podczas nalewania, opróżniania i mycia garów te 3/4 cala będzie wykorzystane i zaoszczędzi nam trochę minut. A i to pod warunkiem posiadania odpowiedniej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fabian Bielinski napisał:

Mam jeszcze pytanie z innej beczki ...gdzie mogę kupić wskaźnik poziomu zacieru w garze? I jak go zamontować ? Z góry dziękuję ...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Sight gauge, sigh glass elbow. Hasła na google i ali. Jest też opcja DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gawron napisał:

Jak to filtruje chmiel? Przecież tam są oczka jak w siatce ogrodzeniowej przez które wszystko przelatuje. 

Nie wiem, tak jak pisałem nie korzystam z tego. Niemniej jednak takie bazooki są na wyposażeniu automatycznych kotłów typu Coobra, więc jakoś to musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fabian Bielinski napisał:

Mam jeszcze pytanie z innej beczki ...gdzie mogę kupić wskaźnik poziomu zacieru w garze? I jak go zamontować ? Z góry dziękuję ...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

To się nazywa płynowskaz. Od góry: rurka poliwęglanowa 12mm, szybkozłączka z gwintem 1/2" i złączem na rurkę 12mm z oringiem zamiast pierścionków, kolanko 1/2", podkładki z oringiem do montażu skrętnego, ścianka gara, podkładka, nakrętka 1/2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa płynowskaz. Od góry: rurka poliwęglanowa 12mm, szybkozłączka z gwintem 1/2" i złączem na rurkę 12mm z oringiem zamiast pierścionków, kolanko 1/2", podkładki z oringiem do montażu skrętnego, ścianka gara, podkładka, nakrętka 1/2".
Dziękuję już coś tak znalazłem na Ali. Czekam mnie kolejne zamówienie hee

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.