Jump to content

Drożdże do INDIA PALE ALE Cooopersa


Recommended Posts

Siemanko zabieram się za swoje drugie piwko, pierwsze piwko niezbyt mi podeszło ( za mało goryczki) Planuje teraz zrobić sobie z brewkitu Coopersa  India Pale Ale, niby drożdże są już w zestawie, ale lepiej użyć jakichś lepszych. I tu moje pytanie - jakich? :D Tak samo jeśli chodzi o ekstrakt słodowy to jak dobrać? Pasuje ekstrakt słodowy Amber z Gozdawy? Dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Weż ekstrakt z Bruntala-jasny albo pale malt, te z Gozdawy są trochę wybrakowane, trzeba posiłkować się cukrem trzcinowym, żeby dobić do rozsądnego blg,  a drożdże zaś S-33, większość India Pale Ales robiłem na nich właśnie. Drożdże od Coopers'a trzymaj na kiedyś, np. robisz jakieś lekkie piwo (ledwo 12 blg) albo chcesz robić piw nagle, a nie masz drożdży, to dajesz dwie  saszetki czyli razem 14g i są ciekawe efekty przy większych gęstościach (np. 15 blg i jedne drożdże Coopers wheat a drugie Coopers dark ale).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.