Jump to content

Cornelius w plenerze, długość węża

Recommended Posts

Na najbliższą sobotę muszę zakegować piwo w corneliusa, będę wcześniej  niż  impreza jest przewidziana  więc mam obawy że schłodzony keg nie utrzyma temperatury.

Tak więc chce zrobić prowizoryczny jockey box, długi wąż wrzucę do lodówki turystycznej z piwem, pytanie mam jedno, jakiej  długości wąż zastosować? 5 metrów?

Nie mam czasu na eksperymenty z rożnymi długościami  więc proszę o  pomoc kogoś kto  już bawił z wyszynkiem w plenerze.

Hej,

Zerknij na mój wątek o mobilnym kegu
https://www.piwo.org/forums/topic/24488-mobilny-keg/

Ja miałem krótki waż ale zrzuciłem ciśnienie przed wyszynkiem. Piwo jest wzburzone i się ogrzewa wiec serwowanie z ciśnienia jak w lodowce może być kłopotem - chociaż pewnie da się policzyć ile taki waż ma mieć.

Ja w lodowce stacjonarnej mam okolo 5m wezyka zdaje się o średnicy 4mm. Z 1-1,2 bara w temp 4C piwo leje się bardzo dobrze.

2 godziny temu, DonBeer napisał:

Na najbliższą sobotę muszę zakegować piwo w corneliusa, będę wcześniej  niż  impreza jest przewidziana  więc mam obawy że schłodzony keg nie utrzyma temperatury.

Tak więc chce zrobić prowizoryczny jockey box, długi wąż wrzucę do lodówki turystycznej z piwem, pytanie mam jedno, jakiej  długości wąż zastosować? 5 metrów?

Nie mam czasu na eksperymenty z rożnymi długościami  więc proszę o  pomoc kogoś kto  już bawił z wyszynkiem w plenerze.

Ile bedziesz piwo trzymal poza lodowka? I czy bedziesz na miejscu serwowania mial dostep do zimnej wody?

Jak tak to zorganizuj sobie sobie kastre budowlana/beczke, wstaw do niej kega i poprostu co 2-3 godziny zmien wode. 

Jak nie bedzie taki uklad stal na sloncu to powinno spokojonie dzialac. 

Miałem w tamtym roku na WFDP Jokey box zrobiony z lodówki turystycznej. W środku była chłodnica, zalana zimną wodą i wrzuconymi zamrożonymi wkładami :). Wszystko działało jak trzeba, jednak dużo zachodu z tym było, a że mam kega 9l to w tym roku zdecydowałem się na torbę termoizolacyjną (niedawno była promocja na nie w decathlonie). Co do sedna, cała instalacja miała z jakieś 10m, piwo nalewałem przy około 1,2 bara. Nie wiem jednak jak u Ciebie będzie z wydajnością chłodzenia, bo jednak nierdzewka a wąż to różnica.