Jump to content

Zakup garnka - co wybrać


PewienTyp

Recommended Posts

Hej,

Przymierzam się do zakupu gara do warzenia ze stali nierdzewnej, robię warki 10L więc pewnie garnek o pojemności 20L wystarczy. Po poszukiwaniach znalazłem 2 ciekawe propozycje:

 

https://europ24.pl/pl/p/Garnek-Saubach-SB-2519-z-pokrywka-24-L-POJEMNY-DUZY-INDUKCJA-/23123485/ - próbowałem coś wyciągnąć od sprzedającego co do zastosowanej stali to jedynie otrzymałem w odpowiedzi to "Producent informuje nas jedynie, iż jest to garnek wykonany Wysokiej jakości stali stopowej, w macie."

 

oraz

 

https://sklep.technica.pl/garnki-wysokie/garnek-wysoki-z-pokrywa-20-9-l-stalgast-standard-line?from=listing&campaign-id=14&q=20%2C9+L - tu natomiast napisałem do producenta co do różnicy między tym garnkiem a podobnym droższym o około 60 zł. W odpowiedzi: "różnią się rodzajem dna ( typ sandwich – standard line i kapsułowe – premium line) oraz różne gatunki stali nierdzewnej, dodatkowa premium line mają 5 lat gwarancji."

 

Co sądzicie? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że 24l do 10l warek to zbyteczny nadlitraż. Jak dla mnie, to warto byś się upewnił, czy:
- chcesz poprzestać na 10l wybiciu? Jeśli tak, to wystarczy gar 15-17l. Jeśli dopuszczasz większe wybicie, to warto zainwestować w popularne 36l (wystarczy na warki ok. 25l
- czy musi być nowy? Na aukcyjnych można trafić fajne gary w dobrych cenach, także na tutejszym bazarku.

Bez wątpienia firmowe gary (jak wskazany przez Ciebie Stalgast) to dobry kierunek.

Link to comment
Share on other sites

Na małe warki - 12/13l można w dobrej cenie złapać garnki na wyprzedażach marketowych "na kg". Bardzo porządny TADAR 17l wychodzi za jakieś 50 pln wtedy. Jeszcze tańsze (bo lżejsze) są ordynarne chińczyki o blasze jak z papieru - taki mam i jakoś idzie. Zlewam do wiaderek właśnie 12/13l

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.