Jump to content

manowar

Members
 • Posts

  299
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwnice Redutowe
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  31
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Michał
 • Komunikator
  8085370
 • Strona www
  https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/

Recent Profile Visitors

2651 profile views

manowar's Achievements

 1. W Społem w Uniwersamie przy Rondzie Wiatraczna pulpa mango alphonso 3 zł / puszka 450g
 2. Do oddania w Warszawie słoiczek WLP644. Dziś zebrane po raw ale 12,5 blg sh motueka
 3. Butelki. Latem fermentacja w łaźni wodnej w 30c + i 3 dni na nagazowanie. Podkreslę na kveikach.
 4. A ja wróciłem do piw niegotowanych... i w tym roku tylko takie warzę i smakują mi znacznie bardziej niż pierwszy eksperyment. Zrobiłem pseudopilsa, ale z jałowcem oraz grafa. Teraz APka sie fermentuje. Zupełnie zmieniłem sposób chmielenia - na goryczkę herbatka, potem hopstand i na zimno. Nie są to piwa bardzo goryczkowe, ale jest ona w miły sposób wyczuwalna. To co zauważyłem, to że przy niskich ekstrakcie piwo nie jest puste. Piana mimo małego wysycenia jest fantastyczna. Robiłem głównie na kveikach i piwo od zatarcia do nalania wychodziło w tydzień. APka idzie na WLP644 i niedługo zobaczymy co z niej będzie.
 5. Robiłem miniwarki - takie po 12l - zacierałem na lenia w małej lodówce turystycznej, warzenie na 1 palnikowej przenośnej indukcji + gar 17-18l - właśnie najtańszy blaszak na wagę z marketu. Fermentacja w wiaderkach Liroy/Casto 15l, a jak dorobiłem się lodówki to w przezroczystych pojemnikach do garderoby z atestem do spożywki z Casto. Na kranik 3/4 wiertło piórkowe chyba 26mm... Ale jak nie masz wiertarki to łatwo można ładny otwór zrobić kręcąc i rozwierając nożyczki.
 6. Schodzą niżej niż S-04. Dają klarowne, pełne w smaku piwo - dla mnie bardzo fajne do lekkich prostych Ale.
 7. Ja w lodówce miałem lekko wygięte FD z ali. Śrutowałem wtedy makaroniarką - łuska wychodziła jak z gniotownika cała, więc filtrowało bardzo dobrze i pompa się nie zapychała. Jak będziesz miał grzałkę przepływową to dobrze jest nie odpalać jej dopóki nie będzie lecieć w miarę klarowna brzeczka. Za pierwszym razem za szybko i za mocno grzałem i bardzo się na grzałce mąka przypaliła - spaleniznę było czuć w gotowym piwie.
 8. Zrobiłem takie coś i powiem, że jest to fajne rozwiązanie. Nakłady to oczywiście pompka, deszczownica, pierdolety do łączenia, tak jak mówi @Gawron grzałka - i przydałby się termostat co by sterować pracą grzałki. Zaletę jest to że można sobie ustawić wielostopniowe zacieranie w lodówce a z termostatem nie trzeba nawet przy niej cały czas siedzieć - podchodzisz by zmienić kolejny etap - taki pół czy ćwierć automat. Teraz mam kocioł automatyczny, ale RIMSa wspominam dobrze i nie jest wykluczone że wrócę do niego.
 9. Właśnie wysuszyłem Oslo - mam też trochę świeżej gęstwy, więc jeśli ktoś się chce pobawić kveikami mogę się podzielić. W Warszawie można odebrać osobiście.
 10. COVID troszkę dał się we znaki... ale na plus, że zacząłem eksperymenty z KVEIKAMI a dokładniej z gęstwą od kolegi @DanielN. Na pierwszy ogień poszło coś takiego: Zasyp: 4,2 kg lager 0,5 kg monach 0,3 kg carapils Chmielenie CinookPL: 30g - FWH 15g - 15 min + 1/2Wirflock 15g - 5 min 40g - Flame Out Ponieważ w piwnicy zimno chciałem fermentator wstawić do pasteryzatora. Nie był to najlepszy pomysł bo prawie ugotowałem drożdże. Na szczęście jakoś dopłynęliśmy do brzegu, ale piwko jest średnie - za mało goryczy... Dziś drugie podejście - i w końcu wszystko poszło tak jak miało pójść. Miał być pseudo lager wiedeński chmielony nowocześnie - ale chyba ciutek przedobrzyłem... Zasyp - wiedeński - 3 kg - lager - 1,2 kg - karmel 60-80 - 0,3 kg Chmielenie: 20g Iunga 20g CascadePL - FWH 20g CascadePL - 30 20g CascadePL + whirflock - 15 20g CascadePL - po wyłączeniu palnika 20g CascadePL - w temp 75C Wyłączeniem palnika a daniem ostatniej dawki chmielu minęła godzina... ostatnia partia też ok 30 minut do chłodzenia. Wyszło równo 20l do fermentatora blg 12 - ale gorzkie niemiłosiernie... Drożdże zadane w temp ok 35 - miałem czekać ale sytuacja zmusiła do działania - otoczenie 20... zobaczymy co to za potworek wyjdzie.... Edit... A tak wyglądają Kveiki po 24h od zadania
 11. https://www.olx.pl/oferta/keg-15l-destylator-beczka-po-piwie-15-litrow-CID628-IDEoADC.html#5e599bccee - mały keg - cena konkurencyjna w stosunku do pepsi - może ktoś ma blisko
 12. Mea culpa - nie spojrzałem że link prowadzi do grupy a nie do konkretnego postu... ? ... kolejny dzień kwarantanny po prostu
 13. Mam dwa słoiczki po ok 150ml bardzo gęstej (krem) gęstwy po Danstar Nothingham. Przebieg 3 jasne, lekkie warki - zebrane wczoraj. Warszawa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.