Jump to content

IV Flisacki KPD: Toruń, 12-14.10.2018


Bergie

Recommended Posts

Czwarta edycja Flisackiego Konkursu Piw Domowych organizowanego przez Kujawsko-Pomorski OT PSPD odbędzie się w dniach 12-14 października 2018 r. w Toruniu w multitapie Carpe Kraft. Jego kategoriami będą: Foreign Extra Stout (opis stylu wg 16D BJCP 2015), Albae Cerevisiae – historyczne pomorskie piwo pszeniczne oraz górnofermentacyjny Koźlak Holenderski (Jesienny/Herfstbok). Opisy dwóch ostatnich stylów znajdują się w tym pliku.

 

Konkurs został zgłoszony do Pucharu PSPD 2018/19 i odbędzie się na zasadach określonym w jego nowym regulaminie, a także zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych PSPD. Wkrótce opublikowany zostanie także regulamin konkursu, a początku października rozpocznie się proces rejestracji piw przez system online na stronie https://konkursykpot.pspd.org.pl/.

 

(Przeklejka oficjalnego newsa zamieszczonego przez nas na https://pspd.org.pl/blog/2018/08/15/iv-flisacki-kpd-miejsce-termin-opisy-kategorii/ - regulamin będzie dodany jako update do tego samego artykułu)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jest już dopracowany i opublikowany regulamin konkursu, w którym załącznikami są zaktualizowane nieco opisy stylów (po weryfikacji Komisji Sędziowskiej): 
 
Zapraszamy też na stronkę wydarzenia na FB, gdzie będziemy umieszczać wszelkie bieżące wiadomości:
Edited by Bergie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szanowni,

Z dużą radością informujemy, że nasz konkurs został ponownie objęty patronatem przez Viking Malt - Sponsora który ufunduje nagrody dla laureatów:
- za 1 miejsce 25 kg słodu + koszty transportu
- za 2 miejsce 10 kg słodu + koszty transportu
- za 3 miejsce 5 kg słodu + koszty transportu
Słody mogą być dowolne do wybory przez laureatów z oferty Viking Malt, który od lat zaopatruje piwowarów domowych i rzemieślników w wysokiej jakości słody podstawowe i specjalne.

Viking Malt współpracuje z TwójBrowar, więc odbiór nagród będzie wymagał założenia konta na http://twojbrowar.pl oraz przejścia kilku formalności w celu "podpięcia" nagród do kont zwycięzców (wszystkich na raz), jednak pokryty będzie koszt standardowej wysyłki kurierem (1 paczki) więc będzie można u nich co nieco domówić.

Link to comment
Share on other sites

Po raz pierwszy stanąłem przed sytuacją, że musimy uruchomić punkt 15 Regulaminu, gdyż w stylu Koźlak Holenderski zostały zgłoszone tylko dwa piwa, więc konkurs w tej kategorii nie odbędzie się.

15. W przypadku zgłoszenia do konkursu nie więcej niż 3 piw w danej kategorii, konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, a uczestnicy otrzymają upominki.

Doceniając starania Piwowarów i uwarzenie piw w rzadko spotykanym stylu postanowiliśmy, że otrzymają od nas metryczki z ocenami sędziowskimi i upominki w postaci dwuosobowych wejściówek na XII Toruński Zlot Piwowarów Domowych, który organizujemy w lutym 2019 r. (dokładna data i więcej szczegółów wkrótce).

Link to comment
Share on other sites

Na dzień przed eliminacjami dobra wiadomość: kategoria FES naszego konkursu została objęta patronatem przez restauracyjny Browar Staromiejski Jan Olbracht, który wspiera Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy PSPD od jego zarania i zaprasza zwycięzcę IV Flisackiego w tym stylu do uwarzenia w przyszłym roku piwa które  ze stosowna informacją o zwycięzcy i konkursie znajdzie się ofercie Browaru, piwowar zaś dostanie dwie skrzynki tego piwa.

Edited by telek
Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS: Sponsor główny naszego konkursu, Viking Malt postanowił ufundować dla dwóch piwowarów którzy zgłosili swoje piwa w kategorii Koźlak Holenderski po 5 kilogramów słodu w ramach docenienia ich trudu i chęci propagowania tego (zbyt) rzadko warzonego stylu.

Edited by telek
Link to comment
Share on other sites

Jako sędzia w tym konkursie pozwoliłem sobie przekopiować listę zwycięzców również na to forum.

Gratuluję wszystkim finalistom! 


Albae Cerevisiae: 
I. Dawid Fandrejewski 38,75 pkt 
II. Marek Kawecki 37,75 pkt 
III. Adam Trybułowski 35,25 pkt 
IV. Marek Lutowski 35 pkt 
V. Piotr Przymusiak 31,75 pkt 
VI. Marcin Jamontt 27,5 pkt 

Foreign Extra Stout: 
I. Michał Borawski 40 pkt 
II. Julian Ćwirko 38,2 pkt 
III. Mikołaj Pieczyński 37,8 pkt 
IV. Kamil Walkowicz 36,2 pkt 
V. Robert Sarnecki (ex aequo) 36 pkt 
V. Damian Wadas (ex aequo) 36 pkt 
VII. Marcin Stajszczak 29,6 pkt

Link to comment
Share on other sites

Pełna informacja o wynikach konkursu z małym sprostowaniem* dostępna już na:

https://pspd.org.pl/blog/2018/10/14/iv-flisacki-konkurs-piw-domowych-rozstrzygniety/

 

 

* dotyczy miejsc poza podium w kat. FES (2 V miejsca ex aequo to de facto V i VI miejsce z uwagi na małą, ale jednak, różnicę "małych punktów"), przepraszamy za nieścisłość

Edited by Bergie
Link to comment
Share on other sites

Metryczki eliminacyjne z IV Flisackiego KPD dla kategorii FES oraz Albae Cerevisiae są już dostępne w systemie konkursowym. W dziale "Entries" przy zgłoszeniach Waszych piw powinna widnieć ikonka sądowego młoteczka, której kliknięcie otworzy dokument PDF. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt e-mailowy kujawskopomorski@pspd.org.pl z podaniem numeru piwa widniejącego na metryczce.

Link to comment
Share on other sites

W tym miejscu chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie:

Koleżankom i Kolegom z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Terenowego PSPD (wraz z przyległościami) za pracę przy Konkursie

Carpe Karft za ugoszczenie i współorganizację

Viking Malt za sponsoring strategiczny

Browarowi Staromiejskiemu Jan Olbracht za patronat nad FESem (oraz ugoszczenie sędziów)

Samym sędziom za 2 dni pracy:

Albae C.:
Michał Krzysztofik
Michał Kordek
Magda Bergmann
Marcin Stefaniak

FES:
Przemek Szczepańczyk
Michał Gasewicz
Adam Kapturski
Maciej Branicki
Łukasz Śledziński


Jeśli kogoś pominąłem - również dziękuję i przepraszam.

 

Zapraszamy za rok (gdziekolwiek dopłynie wtedy nasza tratwa)!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.