Jump to content

Fałszywe dno z siatki?


c64club

Recommended Posts

Mam kawał siatki chromoniklowej z oczkiem 1,8 mm, wystarczyłoby na dwa FD do kadzi warzelnej. Dotychczas zacierałem w dwóch fermentorach, z którch jeden ma dno podziurawione wiertłem 3mm, jakieś kilkaset do tysiąca dziurek, i nie są one za duże.

Ma sens takie FD? Czym można by to podeprzeć? Wystarczyłaby chyba jakaś krata z drutu.

Link to comment
Share on other sites

Miałem pare pomysłów, ale czasem nie chce mi się traktować z kopa otwartych drzwi. Wlasnie dlatego cenie sobie dyskusje z konstrutorami i userami, bywaja inspirujace. Może ktoś robił podobne dno i np. stwierdził, ze taki pomysł nie robi bo - strzelam - siatkę ciężko wymyć bez Karchera, rozłazi się od mieszalnika albo krata, ktora zrobił byla za rzadka i sie pola pozapadały.

 

Właśnie wróciłem ze zlomowca, gdzie nabyłem takie piękne nierdzewne sito. Grubość 1,5 mm, oczka 30 mm, rozstaw 38. Materiał na pierwsza próbę sam sie znalazł. 1/3 pójdzie na FD, reszta na dostawke do stolu nierdzewnego, na ktorym czynie wędzonki, przygotowuje warzenie itp.

WP_20180824_004.jpg

Edited by c64club
Link to comment
Share on other sites

myślałem o siatce nad sitem, nie pod. Pomysł z kanapką brzmi jak plan. Jesli krążki będą odpowiednio przesunięte względem siebie, to widzę prosty patent na uszczelnienie, z resztek jednej z dennic. Nie będą wycinane z góry, lecz z boku, wiec zostanie mi do dyspozycji pelna srednica tak powstałego gara. Brzeg kega (ten na ktorym stawia się kolejny keg) jest tak przymocowany do "beczki właściwej", ze praktycznie nie sposób utrzymać to w czystosci, a w nowym zastosowaniu jest niepotrzebny, wręcz przeszkadza.

 

EDIT: Siatka to rozwiązanie dla masochistów. Juz wiem, ze nie zrobie z niej FD. Przecedzilem przez nią troche fusów z Yerba mate i sprobowalem umyć. Juz byl problem, a przeciez yerba nie posiada łuski, której grubość jest wprost idealna aby klinować sie miedzy drutami na skrzyżowaniach siatki. Chmiel vs siatka 300um to nie to samo co słód i siatka 2mm, mimo iż proporcja wielkości obiektu i sita podobna.

 

Temat do zamknięcia i ku przestrodze jakby ktos na równie durny pomysł wpadł.

Edited by c64club
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.