Jump to content

Tilt Hydrometer and Thermometer

Napalm

Recommended Posts

Ja polecam iSpindel od kolegi @Michał W to samo co Tilt, tańsze i nie trzeba dodatkowego sprzętu, działa nawet w stalowym fementorze. Przy kolejnej warce mam zamiar użyć Monitor.beer jest wparcie Tilta i iSpindela bezproblemowy dostęp zdalny.

Co ciekawe zatopiłem ipindela bez kalibracji tak jak dotarł do mnie od Michała, zmierzyłem balingometrem wyszło mi, że 7 BLG korekta do iSpindel 2,66.

Dziś sprawdzałem iSpindel pokazuje 5,01, balingometr dokładnie tyle samo. To działa hehehehe.

Co do pomiarów temperatury już tak "różowo" nie jest, iSpindel pokazuje 5+ w stosunku do rzeczywistej temperatury, to akurat nie jest problem.

Słabiej z opóźnieniem, na podwyższenie  lub obniżenie temperatury, nie działa to zbyt szybko, zanim plastik i powietrze w którym zamknięty jest sensor zmieni temperaturę mija trochę czasu. U mnie przy zmianie z 18C na 20C na sterowniku fermentora, iSpidel potrzebował 20h by pokazać, że jest 20, w drugą stronę podobnie. Więc nie zastąpi to sondy z termometrem pokazującej wachania temperatury.

Edited by Andrzej Czaja