Jump to content

Tilt Hydrometer and Thermometer


Napalm

Recommended Posts

Ja polecam iSpindel od kolegi @Michał W to samo co Tilt, tańsze i nie trzeba dodatkowego sprzętu, działa nawet w stalowym fementorze. Przy kolejnej warce mam zamiar użyć Monitor.beer jest wparcie Tilta i iSpindela bezproblemowy dostęp zdalny.

Co ciekawe zatopiłem ipindela bez kalibracji tak jak dotarł do mnie od Michała, zmierzyłem balingometrem wyszło mi, że 7 BLG korekta do iSpindel 2,66.

Dziś sprawdzałem iSpindel pokazuje 5,01, balingometr dokładnie tyle samo. To działa hehehehe.

 Co do pomiarów temperatury już tak "różowo" nie jest, iSpindel pokazuje 5+ w stosunku do rzeczywistej temperatury, to akurat nie jest problem.

Słabiej z opóźnieniem, na podwyższenie  lub obniżenie temperatury, nie działa to zbyt szybko, zanim plastik i powietrze w którym zamknięty jest sensor zmieni temperaturę mija trochę czasu. U mnie przy zmianie z 18C na 20C na sterowniku fermentora, iSpidel potrzebował 20h by pokazać, że jest 20, w drugą stronę podobnie. Więc nie zastąpi to sondy z termometrem pokazującej wachania temperatury.

Edited by Andrzej Czaja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.