Jump to content

Nalewak/chłodziarka do keg 5-6 litrów


Krzych132

Recommended Posts

Witam,

domyślam się że niewiele osób z tego forum posiada takie urządzenie, ale może kiedyś mieli z takowym styczność.

Chodzi mi o to czy te maszynki są w stanie schłodzić kega z letnich temperatur dziennych do temperatury pijalnej czyli o te ok 15 stopni i w jakim czasie.

Nie interesują mnie jakiekolwiek kwestie ekonomiczne używania takowego, napełniania powtórnego beczek itd, chodzi tylko o możliwości chłodnicze.

Niewiele można znaleźć w internecie, gdzieś wyszukałem że BIERMAXX nie jest w stanie schłodzić kega tylko utrzymać temperaturę wcześniej schłodzonego minikega w lodówce,  w innej wypowiedzi przeczytałem że PHILIPS chłodzi bardzo dobrze, w jeszcze innej że jego nalewak chłodzi w ok 12 godzin do 10 stopni (nie napisał z jakiej temperatury ani co to za urządzenie).

Pewnie jest tak jak z lodówkami turystycznymi, jedna jest w stanie chłodzić, inna nawet nie utrzyma temperatury (izolacja, chłodzenie ogniwa, powierzchnia wymiany strony zimnej) więc jeśli ktoś ma informacje o konkretnym modelu to bardzo proszę o podzielenie się.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam BIERMAXX, od czasu jak się pojawił u mnie, praktycznie z każdej warki leje do jednego, dwóch kegów.

Niestety jeszcze nie używałem w lecie wiec tu nie mam doświadczenia, ale z chłodzeniem z temperatur pokojowych do 8 stopni sobie radzi, niżej nie ustawiałem.

Nie wiem ile czasu to zajmuje bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, po prostu wstawiałem kega wcześniej i jak było około 10, to zaczynała się konsumpcja ?

Co do ekonomi zgodnie z życzeniem się nie wypowiem, ale czuję się lepiej jak piwo dłużej leży w kegu z zaworkiem bezpieczeństwa niż butelkach ?

 

 

Edited by Andrzej Czaja
Link to comment
Share on other sites

Schłodzi tylko zajmie mu to troche czasu, w moim modelu należy do komory wlać ok. 0,5l wody żeby usprawnić wymiane ciepła.
Jednak od momentu w którym zauważyłem ze te mini kegi rdzewieją nie korzystam z nich i schładzarka leży.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.