Skocz do zawartości

Browar Otwocki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

w sobotę powstały 2 warki, ale zapomniałem je opisać co zaraz uczynię.

 

warka 54 Grodziskie:

Grodziskie

----------

Piwowar:

Styl:Generic Ale

Warka:25.00 LAll Grain

 

Charakterystyka

---------------

Gęstość z receptury:1.033 OG

Goryczka z receptury:32 IBU

Kolor z receptury:2° SRM

Przewidywane FG:1.008

Alkohol objętościowo:3.2%

Alkohol wagowo:2.5%

 

Składniki

---------

Belgian rauch wheat 2.00 kg, Grain, Mashed

German pilsener 1.25 kg, Grain, Mashed

 

Lomik 25.00 g, Pellet, 15minut

Lomik 60.00 g, Pellet, 60minut

Irish Moss 1.00 unit, Fining,

drożdże grodziskie 1.00 unit, Yeast,

 

Notatki

-------

Notatki do receptury:40C - 30 minut

55C - 15 minut

72 - 40 minut

78 - 10 minut

wyszło 25 litrów brzeczki 9 blg

 

warka 55

duvel

-----

Piwowar:

Styl:Belgian Tripel

Warka:40.00 LAll Grain

 

Charakterystyka

---------------

Gęstość z receptury:1.074 OG

Goryczka z receptury:25 IBU

Kolor z receptury:3° SRM

Przewidywane FG:1.019

Alkohol objętościowo:7.2%

Alkohol wagowo:5.6%

 

Składniki

---------

Belgian wheat 0.25 kg, Grain, Mashed

Cane sugar 1.50 kg, Sugar, Other

CaraPils 0.50 kg, Grain, Mashed

Pilsener Optima 8.50 kg, Grain, Mashed

 

Saaz 35.00 g, Pellet, 15minut

Saaz 30.00 g, Pellet, 5minut

Styrian Golding 80.00 g, Pellet, 70minut

Duvel yeast 1.00 unit, Yeast,

Irish Moss 1.00 unit, Fining,

 

Zacieranie jak w poprzednich duvelach

 

koło 40 litrów 17 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj uwędziłem parę kg słodu na kolejne grodziskie.

 

i zapomniałem jeszcze powiedzieć o tych 2 warkach bo zrobiłem pewien eksperyment z aparaturą, mianowicie dałem oplot zamiast filtratora z rurek. Sprawdził się świetnie, ani na grodziskim ani na duvelu nie było problemów, dużo mniej brzeczki trzeba było zawrócić, żeby było klarowne, a po za tym dużo łatwiej go założyć, zdjąć i umyć. Dlatego od teraz, do momentu w którym mi się filtracja przytka będę używać oplotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi o mało co śrutownik rąk nie połamał. Śrutuję wiertarką i mam wkręconą śrubę ampulową w śrutownik i bit w wiertarce. Dziś miałem pecha bo się złożyły 2 rzeczy - zablokował się wyłącznik wiertarki i nie chciał wyskoczyć ampul. Wyrwało mi wiertarkę z rąk i zaczęła się kręcić w śrutowniku, udało mi się w miarę szybko wyrwać wtyczkę z kontaktu, ale oczywiście wiertarka zachowała się tak żeby narobić jak najwięcej szkód - rozerwała worek ze słodem, który rozsypał się na pół piwnicy.

To była pierwsza wskazówka żeby odłożyć warzenie. Nie posłuchałem się i dostałem pokutę na filtracji.... Na dodatek wyeasty nie chcą mi spuchnąć i ogółem cały świat przeciwko mnie :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek powstałą warka 57 drugie podejście do roggena, z poprzedniego nie jestem zadowolony, zmieniły się drożdże na 3056 i dodałem 50 g carafy dla koloru.

 

Wczoraj Porter Bałtycki wreszcie trafił do butelek - 60 0,5 litra i 31 bączków. Zszedł z 19,5 do 5 ma 7,5 % alk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 maja mam pokazowa warzenie i muszę doprowadzić warzelnie do jako takiego stanu wizualno-bhpowskiego. Na razie zaizolowałem armaflexem kadź zacierną i dokładniej zabezpieczyłem połączenia od grzałek. W dalszych planach jest izolacja dolnego zbiornika, wstawienie różnicówki i ogólny tuning wizualny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wyniki badania w laboratorium w Warce mojego tmavego. Oceny sensorycznej nie wrzucam, bo czekam jeszcze na opinie a nie chce nic sugerować.

 

Piwo domowe - p. Witka

 

E. pozorny 2,99

E. Rzeczywisty 4,55

Alk.wag 3,34

Alk.obj. 4,28

Plato 11,07

Odf. Poz 72,90%

Odf. Rzecz 58,80%

PH 4,51

Barwa 93,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem ClO2, chyba to będzie dla mnie lepsza opcja niż OXI. Dziś dostałem ponad 150 czystych nowych butelek NRW, więc będzie wielkie lanie Grodziskiego.

OXY ma jedna WIELKĄ ZALETĘ, nie jest toksyczny dla operatora i nie wydaje nieprzyjemnych zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ClO2 i OXI to polecam to pierwsze tam gdzie jest potrzeba mocnej i skutecznej dezynfekcji: czyli fermentory, wężyki itp. (szczególnie do brzeczki nastawnej) a OXI do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ClO2

mam mieć :] no jak już będe miał ClO2 to będę go do wszystkiego używać, bo zazwyczaj jak dezynfekuje to na prawie wszystkich etapach. A butelki wyprażam. Teraz mam nowe butelki i się zastanawiam jak je zdezynfekować, pewnie przepłuczę wodą i psiknę roztwór OXI do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszło ClO2, pod wrażeniem jestem działaniem firmy.

 

Zajrzałem do pszenicy o 12 była fajna piana tak z 7 litrów. Teraz zajrzałem to dotyka klapy... chyba nierówno podzieliłem gęstwę bo w drugim drożdże pracują normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W browarze Otwockim kolejne zmiany - przespawałem mocowanie taboretu pod kotłem warzelnym (jest teraz miodzio) a sam kocioł przeszedł gruntowne czyszczenie. Oprócz tego udało mi się dojść do ładu z laptopem i sterownikiem.

 

Po za tym udało mi się doprowadzić świat do warzelni w postaci internetu, więc będą teraz możliwe "warzenia z Wiktorem" poprzez skype'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otóż Browar Otwocki będzie musiał zmniejszyć moce produkcyjne, ponieważ zwiększyłem skalę i od 9 czerwca warzę w Browarze De Brasil Warszawa. Na razie jeszcze restauracja nie działa, ale jak wszystko ruszy oczywiście się pochwalę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.