Jump to content

Mieszadło magnetyczne

maryo chmiel

Recommended Posts

Witam wszystkich zrobiłem sobie takie oto mieszadło magnetyczne wszystko ładnie pięknie tylko problem jest z utrzymaniem pylonu ucieka gdy włączam regulację obrotów nie trzyma się magnesu próbowałem różnych wysokości i nic a gdy dam blisko to nie chce ruszyć. Potencjometr 100k, magnes neodymowy z dysku twardego, regulator obrotów z Ali 12V max 5A, zasilacz ze starego komputera 12V 4,5 A wentylator z karty graficznej na sucho śmiga aż miło. Co jest nie tak krztalt pylonu czy może potencjometr.

IMG_20200516_155614.jpg

IMG_20200509_111847.jpg

Dno kolby nie jest wypukłe przypadkiem?

Magnesy może za słabe, albo za daleko.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, Wuuu napisał:

Dno kolby mie jest wypukłe przypadkiem?
Magnesy może za słabe

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dno jest płaskie ale magnes żeczywiscie trochę słabo trzyma na sucho gdy go przybliżam ?

4 godziny temu, anatom napisał:

To zdecydowanie za duży. Z tego co pamiętam to taki 15-20mm jest w sam raz na mieszadła zbudowane na wentylatorze z magnesem z dysku. 

Z Ali idzie mi właśnie 7 rozmiarów z podziałką są lepsze bo kręcą się na tej podziałce a nie szorują całą powierzchnią zobaczę który rozmiar będzie ok.