Jump to content

Gar warzelno-filtracyjny z fałszywym dnem


lentek91

Recommended Posts

Mam gar z nierdzewki 50L i chciałbym go przerobić na tzw. kadź zacierno-filtracyjną z fałszywym dnem. Na samym spodzie umieściłbym fałszywe dno i zawór spustowy do brzeczki, tylko wyczytałem, że trzeba uważać na przypalenie zacieru itp. (chyba, że źle zrozumiałem inne wątki, które czytałem). Do podgrzewania używam taboretu gazowego.

 

Efekt, jaki chcę osiągnąć, to zacieranie i filtracja brzeczki w jednym garnku, a w drugim gotowanie z chmielem. Będzie to działać prawidłowo, po samym zamontowaniu do garnka fałszywego dnia i zaworku, czy jeszcze coś trzeba dodawać?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli garnek jest grzany od spodu, to nawet jeżeli nic się nie przypali samo fałszywe dno podzieli kadź na "dwie strefy cieplne". Dlatego w tym przypadku najlepsza będzie pompa do recyrkulacji brzeczki spod fałszywego dna na górę zacieru. Zapbiegnie to przypaleniom i wyrówna temperaturę w całej kadzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.