Jump to content

[Kraftmagia]Robiłeś cydr w domu? To jest konkurs dla ciebie


Recommended Posts

Domowe alkohole to taki rodzaj przetworów, który „cieszy bardziej”. Tak, wytwarzanie piwa, wina, cydru czy nawet miodu pitnego w domu jest jak najbardziej legalne. Jedyne czego nasze prawo zakazuje, to sprzedaży, ale zawsze można wypić z rodziną czy znajomymi. Nie wolno też destylować, ale to temat na zupełnie inną historię…

Cydr, jabłecznik czyli co można zrobić z jabłka

Z jabłka można zrobić oczywiście pyszną szarlotkę. Ale nasi pradziadowie mieli lepszy sposób na zagospodarowanie owoców – robili jabłecznik, czyli alkoholowy napój z fermentowanego soku jabłkowego. Czyli dzisiejszy cydr.

Dziś cydry stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – Polska jest jednym z największych producentów jabłek. Cydrowanie domowe w dodatku jest przyjemne, a efekt może być naprawdę znakomity.

A co zrobić jak cydr domowy wyjdzie wyjątkowo smaczny? Można wtedy zgłosić go na

Konkurs Cydrów Domowych Pomona

To organizowana od 2016 roku rywalizacja o tytuł najlepszego cydrownika domowego. W tym roku walka o zwycięstwo odbędzie się w dwóch kategoriach:

  1. cydr wytrawny
  2. cydr z dodatkami

Pierwszy to klasyczny, podstawowy i najprostszy do wykonania cydr. Jeżeli do soku dodamy drożdże to po pewnym czasie… wyjdzie wytrawny cydr. Choć sprawa wydaje się banalna, to jednak żeby zrobić doskonały cydr, trzeba już co nieco potrafić.

Druga kategoria jest bardziej otwarta – można do cydru dorzucić każdy szalony dodatek, o ile tylko jest dopuszczony do spożycia. Z pewnością pojawią się tu cydry z dodatkiem owoców (świetnie komponuje się np. wiśnia) czy chmielone. Ale kto wie, może pojawią się też szalone rzeczy, jak zioła czy masło orzechowe? Sky is the limit, jak powiadają amerykanie.

Wysłać cydry można do 19 maja 2021 roku. A na zwycięzców pierwszych trzech miejsc czekają nagrody, które ucieszą każdego domowego cydrownika.

Jak wysłać cydr:

http://kraftmagia.pl/wp-content/uploads/2021/05/cydry_pion2-JAK-ZGLOSIC-724x1024.jpg

The post Robiłeś cydr w domu? To jest konkurs dla ciebie appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.