Skocz do zawartości

Słabo gazowane piwo z rollbaru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, jestem początkujący w temacie wyszynku. Niedawno zakupiłem rollbar z chłodziarką przepływową Cornelius. Zauważyłem pewien problem otóż piwo z rolbaru jest mało gazowane. Piwo kupuje kegach 30l zawsze w tej samej hurtowni (Leżajsk , Żywiec ) ale bardzo mocno rożni się od takiego piwa z baru czy z butelki jeśli chodzi o stopień nagazowania. Moje jest praktycznie nie gazowane (jak herbata ) piana jest choć jest jej mało (około 1cm w kuflu) ale utrzymuje się długo. Ciśnienie na reduktorze jest w granicy 2.0-2.5 bara. temperatura  ustawiona na chłodziarce przepływowej to 6-8 stopni  Moje pytanie gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Piwo kupione z komercyjnej dystrybucji powinno mieć chyba odpowiednie wysycenie C02 , więc przypuszczam że ja robię coś nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temp. "zewnętrznej " rollbar stoi w altance na zewnątrz z zapiętym kegiem. Dziś się trochę pobawiłem i metodą prób i błędów wyszło że większe ciśnienie na butli CO  (4,5 BAR) a dławione na kranie (w celu uniknięcia zbyt obfitej piany ) przepływem poprawia nieco sytuację. Jednak że nadal, nie jet to , czego powinno się oczekiwać. Pytanie gdzie popełniam błąd ...? Bo piwa komercyjne , raczej mają odpowiednie wysycenie CO2 więc pewni ja gdzieś popełniam błąd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.