Skocz do zawartości

Sprzeciw!


agrest

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Na jednej z uczęszczanych przeze mnie grup znalazłem takie info. Może kogoś to zainteresuje i będzie chciał się przyłączyć do protestu.

 

> Dostałem dziś e-mailem taką informację,

> przekazuję ją dalej:

>

> http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php

>

> Proszę o przeczytanie

> i ewentualne poparcie.

>

> Protestujemy przeciw ustawie przemocowej a tak naprawdę antyrodzinnej,

> która właściwie zabrania wychowywania własnych dzieci. Jeśli do 10

> listopada uda się zebrać 100 tysięcy podpisów szkodliwymi zapisami zajmie

> się Sejm. Prosimy o rozesłanie informacji swoim znajomym i wysłanie

> protestu - pokażmy, że społeczeństwo jest siłą.

 

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejny krok tzw. Unii Europejskiej (czytaj Związek Socjalistycznych Republik Europejskich) do zwiększenia możliwości kontroli każdego obywatela (czytaj niewolnika). Ludzie sami się pchali ... A teraz coraz więcej pretekstów, żeby wejść i sprawdzić nasze mieszkania. Niedawno była nagłośniona sprawa pewnego Austriaka, który rzekomo zniewolił córkę, gwałcił ją i miał z nią dzieci i przez to UE od razu chciała dać policji prawo do kontrolowania mieszkań i piwnic wszystkich obywateli w celu ich "ochrony i poprawy bezpieczeństwa". Historia lubi się powtarzać, a właściwie ludzie nie chcą znać historii i uczyć się błędów naszych poprzedników. Sami pakują się w to samo g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały postęp technologiczny,prowadzi do totalnej inwigilacji (monitoring, internet, karty płatnicze, komórki) można by tak długo wyliczać i czy ktoś protestuje? A Unia, zmierza w kierunku no cóż......., niech każdy sobie odpowie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta sama ustawa, która pozwala chronić dorosłe ofiary przemocy domowej - m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości usunięcia sprawcy z domu, bo teraz często ofiara, mimo wyroków sądowych, jest zmuszona w dalszym ciągu mieszkać ze sprawcą.

 

Więc nie ma tak ładnie jednostronnie jak autorzy akcji przewidują..

 

Skoro są już akcyjne polecanki, to polecam za to inną akcję, czyli tirynatory.pl - podpisać jak najbardziej warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejny krok tzw. Unii Europejskiej (czytaj Związek Socjalistycznych Republik Europejskich) do zwiększenia możliwości kontroli każdego obywatela (czytaj niewolnika). Ludzie sami się pchali ... A teraz coraz więcej pretekstów, żeby wejść i sprawdzić nasze mieszkania. Niedawno była nagłośniona sprawa pewnego Austriaka, który rzekomo zniewolił córkę, gwałcił ją i miał z nią dzieci i przez to UE od razu chciała dać policji prawo do kontrolowania mieszkań i piwnic wszystkich obywateli w celu ich "ochrony i poprawy bezpieczeństwa". Historia lubi się powtarzać, a właściwie ludzie nie chcą znać historii i uczyć się błędów naszych poprzedników. Sami pakują się w to samo g....

Bardzo ciekawa teoria, tym bardziej, że każde wytyczne UE muszą być stworzone i zatwierdzone przez władze każdego z państw członkowskich. Poza tym wyjaśnij mi czym jest UE. Bo stwierdzenie UE chciała jest dla mnie mało zrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ustawa jest skierowana przeciw PATOLOGIOM! ... a nie przeciw każdemu z nas. Pamietajmy o tym.

Mnie takie akcje społeczne nie wciągają, i tak zdecyduje o tym sejm, senat i prezydent.

 

Jeżeli co wynika z ustawy pracownik społeczny bez wyroku sądu może zabrać mi dziecko z powodu jednorazowej krytyki dziecka (przykładowo: weź się w końcu do nauki bo będziesz całe życie słód śrutował :) ) to jest to bubel prawny.

Zapamiętamy kto to wymyślił i przegłosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaronie.

 

Czym jest UE to do końca nie wiem bo wydaje się być jakąś hybrydą - bo ani nie ma unii personalnej w tym wypadku, ani nie ma jednego rządu ale mniejsza o to. Dla mnie cała ta UE jest "próbą stworzenia idealnego państwa Europa", a jak wiadomo takie próby już nie raz podejmowano i to z wiadomym skutkiem. I w teorii każde państwo musi się zgodzić na wszystkie wytyczne, które mają być wprowadzone - OK tyle, że wszystkie państwa to wszystkie rządy, czyli kilku bufonów na stołkach rządzących czyli w teorii kilkunastu/kilkuset nawet może być znajomków co to bawią się w grę "ustalmy sobie jak mają wszyscy ludzie żyć, bo nam się tak podoba i mamy taką wizję"

Pisząc "UE chciała" mam na myśli "Parlament Europejski" lub jak to tam nazwiesz...

 

Ta ustawa jest skierowana przeciw PATOLOGIOM! ... a nie przeciw każdemu z nas. Pamietajmy o tym.

Wszystko pięknie i ładnie. Tajna policja czyli wszystkie NKWD UB SB i inne KGB GRU też miały chronić naród przed patologiami i niebezpieczeństwami.

Ja takiej ustawie mówię dziękuję ale nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaronie.
Ta ustawa jest skierowana przeciw PATOLOGIOM! ... a nie przeciw każdemu z nas. Pamietajmy o tym.

Wszystko pięknie i ładnie. Tajna policja czyli wszystkie NKWD UB SB i inne KGB GRU też miały chronić naród przed patologiami i niebezpieczeństwami.

Z tym akurat się nie zgodzę. Chyba, że zdefiniujemy patologie jako ciągoty wolnościowe, wolne myślenie itp. a niebezpieczeństwa potraktujemy jako niebezpieczeństwa dla systemu, którego te organizacje strzegły.

 

ps. i na prawdę nie wydaje mi się, aby ustawa była tworzona z premedytacją aby można było każdemu i zawsze zabrać dziecko (a to są przeważające głosy krytykantów tej ustawy), ale niestety wiadomo, że zawsze i wszędzie znajdzie się ktoś, kto będzie chciał pójść krok dalej i to jest niebezpieczne a nie to, że unia nas chce wszystkich trzymać pod kluczem.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja jest o tyle skomplikowana, że założenia może i są w jakiś sposób poprawne i zmierzają do ograniczenia ilości patologicznych sytuacji w polskiej rodzinie. Z doświadczenia wiem, że szereg działań organów ścigania podejmowany jest dopiero w sytuacji, gdy jedna bądź druga strona domowego konfliktu leży na stole przed medykiem sądowym. Niemniej jednak takie ograniczanie swobody wychowywania dzieci jest dla mnie chore i sprzeczne z naturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejny krok tzw. Unii Europejskiej (czytaj Związek Socjalistycznych Republik Europejskich) do zwiększenia możliwości kontroli każdego obywatela (czytaj niewolnika). Ludzie sami się pchali ... A teraz coraz więcej pretekstów, żeby wejść i sprawdzić nasze mieszkania. Niedawno była nagłośniona sprawa pewnego Austriaka, który rzekomo zniewolił córkę, gwałcił ją i miał z nią dzieci i przez to UE od razu chciała dać policji prawo do kontrolowania mieszkań i piwnic wszystkich obywateli w celu ich "ochrony i poprawy bezpieczeństwa". Historia lubi się powtarzać, a właściwie ludzie nie chcą znać historii i uczyć się błędów naszych poprzedników. Sami pakują się w to samo g....

Rzekomo ??? UE wraz z dzienikarzami wymyśliła sobie całą historię aby zajrzeć do Twojej piwnicy ? A może ten Austriak był opłaconym agentem i poświęcił swoją córkę na ołtarzu większych uprawnień policji ?

 

Koniecznie wyjeźdzaj z Polski i UE póki jeszcze granice są otwarte. Nie warto być niewolnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejny krok tzw. Unii Europejskiej (czytaj Związek Socjalistycznych Republik Europejskich) do zwiększenia możliwości kontroli każdego obywatela (czytaj niewolnika). Ludzie sami się pchali ... A teraz coraz więcej pretekstów' date=' żeby wejść i sprawdzić nasze mieszkania. Niedawno była nagłośniona sprawa pewnego Austriaka, [b']który rzekomo zniewolił córkę, gwałcił ją i miał z nią dzieci [/b]i przez to UE od razu chciała dać policji prawo do kontrolowania mieszkań i piwnic wszystkich obywateli w celu ich "ochrony i poprawy bezpieczeństwa". Historia lubi się powtarzać, a właściwie ludzie nie chcą znać historii i uczyć się błędów naszych poprzedników. Sami pakują się w to samo g....

Rzekomo ??? UE wraz z dzienikarzami wymyśliła sobie całą historię aby zajrzeć do Twojej piwnicy ? A może ten Austriak był opłaconym agentem i poświęcił swoją córkę na ołtarzu większych uprawnień policji ?

 

Koniecznie wyjeźdzaj z Polski i UE póki jeszcze granice są otwarte. Nie warto być niewolnikiem.

He, He ... ucieczka to nie rozwiązanie :) :)

Oczywiście, nie mówię, że był podstawionym agentem, że pies mojej sąsiadki to zamaskowany ninja pracujący dla Masonów, ale chodzi mi o to jak to jest nagłaśniane i od razu coś się dzieje. W momencie gdy są problemy z ekonomią i gospodarką takich działań szybkich jakoś nie mamy ...

 

A co do dziennikarzy - sorki ale ich nie trawię tak samo jak policji i polityków - bo pokazują i mówią to co jest popularne i na czym można zarobić, zamiast to co powinni mijając się z powołaniem - wiem wiem .... strasznie uogólniam ale takie moje prywatne zdanie

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"20 tys. dzieci rocznie jest odbieranych rodzicom w Szwecji. Wiele z nich popełnia samobójstwo. "

Nie żebym był zwolennikiem tej ustawy, ale tutaj mamy błąd w myśleniu. Jest to sprytny sposób na podkręcenie tego cytatu. Równie dobrze możemy powiedzieć:

"X tys. dzieci nie jest rocznie odbieranych rodzicom. Wiele z nich popełnia samobójstwo." - prawda

"Y tys. dzieci żyje w rodzinach patologicznych. Wiele z nich popełnia samobójstwo." - też prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"20 tys. dzieci rocznie jest odbieranych rodzicom w Szwecji. Wiele z nich popełnia samobójstwo. "

Nie żebym był zwolennikiem tej ustawy' date=' ale tutaj mamy błąd w myśleniu. Jest to sprytny sposób na podkręcenie tego cytatu. Równie dobrze możemy powiedzieć:

"X tys. dzieci nie jest rocznie odbieranych rodzicom. Wiele z nich popełnia samobójstwo." - prawda

"Y tys. dzieci żyje w rodzinach patologicznych. Wiele z nich popełnia samobójstwo." - też prawda[/quote']

Statystyka...

 

Sejm czytaj PO i PSL wychodzi tu z założenia ochrony dzieci w patologicznych rodzinach....Nikt nie patrzy jakimi czynnikami takie rodziny stają się patologiczne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec i Matka są rodzicami dziecka i choćby rozum stracili i byli najgorszymi rodzicami na świecie, nadal są rodzicami i nikt i nic tego nie zmieni. W momencie kiedy jest problem jedyne co powinno zostać uczynione to napominanie rodziców, a nie odbieranie im dzieci - i wiem, że to nie takie łatwe i napominanie często nic nie daje. Ale czy urzędas państwowy, który pewnie nie ma dzieci, nie mieszka w okolicy i w ogóle nie wie o co chodzi w rodzinie ma prawo narzucać swoją wolę, podkreślę to raz jeszcze rodzinie ? Nie czepiam się tutaj już ekstremom gdy upierdliwa sąsiadka dzwoni na policję i w środku nocy ci pukają do domu kumpla bo jego 3 miesięczne dziecko płakało i sąsiedzi zgłaszają możliwość znęcania się nad dzieckiem - jak napisałem to już ekstremalne zdarzenie.

 

P.S. Czy w domach dziecka jest tak różowo? Czy te dzieci potem są szczęśliwe, że tam trafiły? A ie dzieci mimo wszystko tęskni za swoimi strasznymi rodzicami? Więzów krwi nie rozerwiesz, nawet jeśli są one pogmatwane :)

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta sama ustawa, która pozwala chronić dorosłe ofiary przemocy domowej - m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości usunięcia sprawcy z domu, bo teraz często ofiara, mimo wyroków sądowych, jest zmuszona w dalszym ciągu mieszkać ze sprawcą.

Również w wypadku, gdy to sprawca (lepiej - tylko oskarżony!) jest właścicielem mieszkania, a "ofiara" u niego mieszka. A od nowego roku nie będzie obowiązku meldunkowego, więc "ofiara" nawet nie będzie musiała udowodnić, że faktycznie mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ustawa jest skierowana przeciw PATOLOGIOM! ... a nie przeciw każdemu z nas. Pamietajmy o tym.

Mnie takie akcje społeczne nie wciągają' date=' i tak zdecyduje o tym sejm, senat i prezydent.

 

Jeżeli co wynika z ustawy pracownik społeczny bez wyroku sądu może zabrać mi dziecko z powodu jednorazowej krytyki dziecka (przykładowo: weź się w końcu do nauki bo będziesz całe życie słód śrutował :) ) to jest to bubel prawny.

Zapamiętamy kto to wymyślił i przegłosował.[/quote']

...jestem w szoku...:) zatem prawo pozwalające karać dożywociem za morderstwo TEŻ jest przeciwko prawu do wolności????? Nie, dopóki go nie popełniłeś. Ja nie biłem ani nie zamierzam dzieci, żony... więc się tego PRAWA nie obawiam. Przeczytajcie, proszę, tę ustawę a potem dyskutujcie: to nie jest tak, że kurator może wejść do pierwszego lepszego mieszkania pod byle pozorem i wyjść z dzieckiem!!!!!Nie wciskajcie takich bzdur!!! To jest na PATOLOGIĘ, sytuację, w której dotychczasowe prawo nie mogło pomóc. To prawo pozwala zabrac dziecko w sytuacji ewidentnego zagrożenia, na co do tej pory nie pozwalało, i to w ściśle określonych przypadkach (czytajcie!!!) I DO CZASU DECYZJI SĄDU. Dzielnicowy mógł pogrozić palcem i tyle.... a dzieciak zostawał z pijanym np rodzicem i brał kolejne baty.

To prawo już działa, czy zna ktoś jakis konkretny przykład jego złej strony?

Wybacz, admiro, że w Twoim poście tak całościowo... ale skąd wziąłeś tę możliwość zabrania dziecka z powodu jednorazowej krytyki? :)

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec i Matka są rodzicami dziecka i choćby rozum stracili i byli najgorszymi rodzicami na świecie, nadal są rodzicami i nikt i nic tego nie zmieni. W momencie kiedy jest problem jedyne co powinno zostać uczynione to napominanie rodziców, a nie odbieranie im dzieci - i wiem, że to nie takie łatwe i napominanie często nic nie daje. Ale czy urzędas państwowy, który pewnie nie ma dzieci, nie mieszka w okolicy i w ogóle nie wie o co chodzi w rodzinie ma prawo narzucać swoją wolę, podkreślę to raz jeszcze rodzinie ? Nie czepiam się tutaj już ekstremom gdy upierdliwa sąsiadka dzwoni na policję i w środku nocy ci pukają do domu kumpla bo jego 3 miesięczne dziecko płakało i sąsiedzi zgłaszają możliwość znęcania się nad dzieckiem - jak napisałem to już ekstremalne zdarzenie.

 

P.S. Czy w domach dziecka jest tak różowo? Czy te dzieci potem są szczęśliwe, że tam trafiły? A ie dzieci mimo wszystko tęskni za swoimi strasznymi rodzicami? Więzów krwi nie rozerwiesz, nawet jeśli są one pogmatwane :)

Dobrze, że zdania nie zabiera moja dziewczyna , która pięc lat pracowała jako wychowawczyni w świetlicy dla dzieci z rodzin patologicznych.

Jej zdanie jest takie, sterylizować, odbierać dzieci rodzicom i dawać do adopcji. Dla niej taka ustawa to cały czas robiebie za mało dla bezpieczeństwa bezbronnych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seniorroberto: nie unoś się, tylko przeczytaj najpierw artykuł do którego link podałem. To są konkretne fakty, przykłady o które właśnie prosisz, z kraju w którym analogiczna ustawa już działa wiele lat.

Sorry, WIDZIAŁEM (nie - czytałem) dość, żeby mieć ustalony pogląd... zamykam się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.