Jump to content

Kilka aspektów produkcji piwa w browarach

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć, interesuje mnie kilka aspektów związanych z produkcją piwa w browarach:

1. Jak wygląda filtracja po zacieraniu? Podobno browary nie wysładzają jak piwowarzy domowi.

2. Butelkowanie nagazowanego piwa. Czy maszyny rozlewnicze, np. XRB-16 wykorzystują taką samą zasadę nalewania jak domowe nalewarki przeciw ciśnieniowe? Czyli tworzą ciśnienie w butelce (ok. 1 bar) i dopiero nalewają piwo? Czy nalewarka próżniowa sprawdzi się do piwa?\

3. Jak myją butelki?

4. Jak działa pasteryzator przepływowy i chłodzenie po pasteryzacji?

5. Jakiej chemii używają do dezynfekcji sprzętu/butelek/kapsli? 

Skąd te pytania? Chcę uruchomić oficjalny nano browar, który będzie warzył małe warki (100l) konkretnie pod klienta.

Przemysłowe linie rozlewnicze i pasteryzatory mają zbyt dużą wydajność i są zbyt drogie jak na mój projekt i próbuje coś dopasować/zaprojektować.

Edited by Eselchen

13 minut temu, Eselchen napisał(a):

Cześć, interesuje mnie kilka aspektów związanych z produkcją piwa w browarach:

1. Jak wygląda filtracja po zacieraniu? Podobno browary nie wysładzają jak piwowarzy domowi.

2. Butelkowanie nagazowanego piwa. Czy maszyny rozlewnicze, np. XRB-16 wykorzystują taką samą zasadę nalewania jak domowe nalewarki przeciw ciśnieniowe? Czyli tworzą ciśnienie w butelce (ok. 1 bar) i dopiero nalewają piwo? Czy nalewarka próżniowa sprawdzi się do piwa?\

3. Jak myją butelki?

4. Jak działa pasteryzator przepływowy i chłodzenie po pasteryzacji?

5. Jakiej chemii używają do dezynfekcji sprzętu/butelek/kapsli? 

Skąd te pytania? Chcę uruchomić oficjalny nano browar, który będzie warzył małe warki (100l) konkretnie pod klienta.

Przemysłowe linie rozlewnicze i pasteryzatory mają zbyt dużą wydajność i są zbyt drogie jak na mój projekt i próbuje coś dopasować/zaprojektować.

1 Wysładzają

2 karuzela to nalewarka przeciwciśnieniowa

3 nie myją

4 coś w stylu wymiennika ciepła

5 w zależności od tego jaki PH przyjedzie :)

Posted (edited)
10 minut temu, anteks napisał(a):

1 Wysładzają

2 karuzela to nalewarka przeciwciśnieniowa

3 nie myją

4 coś w stylu wymiennika ciepła

5 w zależności od tego jaki PH przyjedzie :)

2. Czy znasz inne popularne nalewarki oprócz karuzeli?

3. Butelki pewnie biorą z hurtowni/firmy recyklingowej i przyjeżdżają czyste. Mnie ciekawi jak je dezynfekują (chemicznie, parowo)?

Edited by Eselchen

Posted (edited)

Przy 100l warkach to nie szedł bym w karuzele czy też inne automaty, raczej ręczna nalewarka przeciwciśnieniowa lub refermentacja

Myślisz że browary biora butelki z hurtowni/recyklingu? Odmaczaja etykiety i myją butelki? Biorą z huty/pośrednika całe palety

Edited by anteks

Posted (edited)
17 godzin temu, anteks napisał(a):

Przy 100l warkach to nie szedł bym w karuzele czy też inne automaty, raczej ręczna nalewarka przeciwciśnieniowa lub refermentacja

Myślisz że browary biora butelki z hurtowni/recyklingu? Odmaczaja etykiety i myją butelki? Biorą z huty/pośrednika całe palety

Używam do tej pory refermentacji albo nalewarki (zależy czy piwo fermentuje ciśnieniowo czy nie) i chce usprawnić ten proces jakimś pół automatem, bo mam 10 80-litrowych tanków ciśnieniowych.

Edited by Eselchen

2 godziny temu, anteks napisał(a):

W jednym z browarów samoróbka.

IMG_20180919_150944.jpg

Świetna konstrukcja, możesz podać jaki to browar? Chętnie bym się z nimi skontaktował.

50 minut temu, Eselchen napisał(a):

Świetna konstrukcja, możesz podać jaki to browar? Chętnie bym się z nimi skontaktował.

Nalewarka z Largusa. Projekt właściciela i zlecone wykonanie komuś