Skocz do zawartości

Kilka aspektów produkcji piwa w browarach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, interesuje mnie kilka aspektów związanych z produkcją piwa w browarach:

 

1. Jak wygląda filtracja po zacieraniu? Podobno browary nie wysładzają jak piwowarzy domowi.

2. Butelkowanie nagazowanego piwa. Czy maszyny rozlewnicze, np. XRB-16 wykorzystują taką samą zasadę nalewania jak domowe nalewarki przeciw ciśnieniowe? Czyli tworzą ciśnienie w butelce (ok. 1 bar) i dopiero nalewają piwo? Czy nalewarka próżniowa sprawdzi się do piwa?\

3. Jak myją butelki?

4. Jak działa pasteryzator przepływowy i chłodzenie po pasteryzacji?

5. Jakiej chemii używają do dezynfekcji sprzętu/butelek/kapsli? 

 

Skąd te pytania? Chcę uruchomić oficjalny nano browar, który będzie warzył małe warki (100l) konkretnie pod klienta.

Przemysłowe linie rozlewnicze i pasteryzatory mają zbyt dużą wydajność i są zbyt drogie jak na mój projekt i próbuje coś dopasować/zaprojektować.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eselchen napisał(a):

Cześć, interesuje mnie kilka aspektów związanych z produkcją piwa w browarach:

 

1. Jak wygląda filtracja po zacieraniu? Podobno browary nie wysładzają jak piwowarzy domowi.

2. Butelkowanie nagazowanego piwa. Czy maszyny rozlewnicze, np. XRB-16 wykorzystują taką samą zasadę nalewania jak domowe nalewarki przeciw ciśnieniowe? Czyli tworzą ciśnienie w butelce (ok. 1 bar) i dopiero nalewają piwo? Czy nalewarka próżniowa sprawdzi się do piwa?\

3. Jak myją butelki?

4. Jak działa pasteryzator przepływowy i chłodzenie po pasteryzacji?

5. Jakiej chemii używają do dezynfekcji sprzętu/butelek/kapsli? 

 

Skąd te pytania? Chcę uruchomić oficjalny nano browar, który będzie warzył małe warki (100l) konkretnie pod klienta.

Przemysłowe linie rozlewnicze i pasteryzatory mają zbyt dużą wydajność i są zbyt drogie jak na mój projekt i próbuje coś dopasować/zaprojektować.

1 Wysładzają

2 karuzela to nalewarka przeciwciśnieniowa

3 nie myją

4 coś w stylu wymiennika ciepła

5 w zależności od tego jaki PH przyjedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
10 minut temu, anteks napisał(a):

1 Wysładzają

2 karuzela to nalewarka przeciwciśnieniowa

3 nie myją

4 coś w stylu wymiennika ciepła

5 w zależności od tego jaki PH przyjedzie :)

2. Czy znasz inne popularne nalewarki oprócz karuzeli?

3. Butelki pewnie biorą z hurtowni/firmy recyklingowej i przyjeżdżają czyste. Mnie ciekawi jak je dezynfekują (chemicznie, parowo)?

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100l warkach to nie szedł bym w karuzele czy też inne automaty, raczej ręczna nalewarka przeciwciśnieniowa lub refermentacja

Myślisz że browary biora butelki z hurtowni/recyklingu? Odmaczaja etykiety i myją butelki? Biorą z huty/pośrednika całe palety

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
17 godzin temu, anteks napisał(a):

Przy 100l warkach to nie szedł bym w karuzele czy też inne automaty, raczej ręczna nalewarka przeciwciśnieniowa lub refermentacja

Myślisz że browary biora butelki z hurtowni/recyklingu? Odmaczaja etykiety i myją butelki? Biorą z huty/pośrednika całe palety

Używam do tej pory refermentacji albo nalewarki (zależy czy piwo fermentuje ciśnieniowo czy nie) i chce usprawnić ten proces jakimś pół automatem, bo mam 10 80-litrowych tanków ciśnieniowych.

 

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.