Skocz do zawartości

I Śląski Konkurs Piw Domowych w SPIŻ Katowice


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Również gratuluję. Czy jest możliwość zobaczyć ilość punktów pierwszej trójki - żeby zobaczyć ile jeszcze trzeba nadrobić :/

Już lepi:

I miejsce - 4,31

II miejsce - 4,15

III miejsce - 3,99

IV miejsce - 3,88

V miejsce - 3,74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron jest rakieta. Szacunek, że Ci się chce to przepisywać wieczorem. :/

 

No to się "chwalimy" :)

 

Twoje piwo było zakodowane jako 02 i było podane jako 33 w kolejności i uzyskało 13 miejsce

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- obcy posmak, trudny do identyfikacji, lekka goryczka bez finiszu, mało treściwe,

- średnio intensywny aromat chmielowy, dobra goryczka, charakterystyczny pils, ale niepokojące kwaskowatą nutą.

- drożdże w smaku, reszta przeciętne.

Nie powiem, gdyby było zakodowane jako 33, a wniesione jako 2. to pewnie byłoby lepiej, :/ ale nie ma co kwękać. Szczęście sprzyja lepszym. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już mam :/, tak szybko to jeszcze metryczki nie otrzymałem, dzięki Pieron

 

Twoje piwo było zakodowane jako 1 i było podane jako 36 w kolejności i uzyskało 6 miejsce

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- niepokojący zapach, goryczka tylko aromat, bez mocy, dobre

- kwiatowo owocowe, delokatne

- aromat niezbyt ułożony, goryczka dobrze skomponowana, dobra pijalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się moją metryczką nie chwalę, bo nie ma czym.

 

Mój debiut w konkursach piwowarskich mogę określić jednym słowem - porażka na całej linii. Chyba trzeba było poczekać do konkursu z jakimiś łatwiejszymi kategoriami. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja składam gratulacje dla wszystkich uczestników a szczególnie dla czołówki. No i podziękowania dla Pierona za szybkie przepisywanie metryczek i dostarczanie piw na konkurs.

 

A oto moja (choć nie ma się czym chwalić, ale cieszę się, że jestem w pierwszej połówce :smilies:):

 

Twoje piwo było zakodowane jako 21 i było podane jako 26 w kolejności i uzyskało 17 miejsce z 3,14 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- smak ziemisty, ciężki, mało treściwe,

- woda z chmielem, smakuje jak koncerniak ale pieni się na piątkę,

- aromat miodowy w tle, bardzo (?) najpierw goryczka, mniej prezentwa, po kilku łykach intensywniejsza

Ten ziemiasty smak mnie prześladuje. Też mi to przeszkadza w moich piwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom konkursu ;):lol:

Podziękowania dla organizatorów :smilies:

 

co nieco o moim piwie:

Twoje piwo było zakodowane jako 23 i było podane jako 22 w kolejności i uzyskało 12 miejsce z 3,43 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- owocowy aromat, mało goryczki w smaku czyste i smaczne, ale nie mieści się w kategorii

- zapach zapowiada wiele, w smaku pełne i treściwe,

- pierwszy węch ładny aromat, po chwili owocowo-kwiatowe aromaty, długo pozostająca goryczka, nieharmonizowana, klimat górnej fermentacji.

Czas musiał zrobić swoje bo był to mój pils z konkursu z Wrocławia. Test na starzenie się piwa wypadł dla mnie pozytywnie i dzięki metryczce wiem już "w która stronę" sie zestarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja :smilies:

Twoje piwo było zakodowane jako 19 i było podane jako 3 w kolejności i uzyskało 8 miejsce z 3,59 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- w aromacie delikatnie maślane, odrobinę akcentów owocowych, szybko dominująca goryczka

- słaby aromat, smak dobry, słodowy, chmiel długo utrzymujący się, nie ....(nienaturalny?) bez wad

- mocno goryczkowe, lekko owocowe, podobne do ale

 

Czyli waliło diacetylem ;)

Edytowane przez szop007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się moją metryczką nie chwalę, bo nie ma czym.

 

Mój debiut w konkursach piwowarskich mogę określić jednym słowem - porażka na całej linii. Chyba trzeba było poczekać do konkursu z jakimiś łatwiejszymi kategoriami. :smilies:

no chyba ostatni nie byłeś ?

 

a oto moje wyniki

Biorąc pod uwagę, że wystawione piwo nie było brane pod uwagę jako konkursowe (miałem bardziej udane ) to wynik przyzwoity:

Twoje piwo było zakodowane jako 29 i było podane jako 27 w kolejności i uzyskało 16 miejsce z 3,15 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- aromat dobre, ale mało intensywny, w smaku intensywnie alkoholowe oraz nieco rozpuszczalnikowe

- przyzwoite, lekkie, słaba goryczka, lekko kwaskowate

- nuta rozpuszczalnikowa , goryczka zgaszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczki rozesłane, więc to tyle z mojej strony.

Wyniki są jakie są, piwa dotarły na giełdę a po podróży nie były mętne a nawet klarowne co widziałem więc nie było aż tak źle.

Bardzo dziękuję za udział, wnet info o drugiej edycji już jesiennej na którą serdecznie zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ostatni nie byłeś ?

Jeżeli było więcej niż 25 piw ocenianych' date=' to nie byłem ostatni. :smilies:[/quote']

Piw jak już wspominałem było 36 zgłoszonych.

Moje noty nie były powalające, tz, obcy posmak, czuć drożdże, reszta przeciętne, dobra goryczka- charakterystyczny pils, ale z niepokojącą kwaskową nutą. Uzyskałem 15 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron dzięki za metryczkę

Twoje piwo było zakodowane jako 09 i było podane jako 23 w kolejności i uzyskało 11 miejsce z 3,48 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- mało treściwe, bez wad , goryczka mocna szlachetna,

- mocno aromatyzowane, ale na pilsa za mocno cierpkie,

- ....(?) zachęcający aromat, po chwili ciekawe chmielowy ziołowy, bardzo wysoka goryczka, długo znikająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie było ostatnie...

 

Twoje piwo było zakodowane jako 12 i było podane jako 20 w kolejności i uzyskało 25 miejsce z 2,77 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- niepozostające nuty w aromacie, zaokrąglona, anemiczna goryczka w tle.

- zapach slaby, lekko słodowy, goryczka słaba na finiszu, bez wad

- orzeźwiające, ale czegoś mu brakuje, drożdże w zapachu.

Prawdę mówiąc spodziewałem się więcej uwag co do smaku, niż do goryczki... :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już dostałem metryczkę. Jeśli miałbym spróbować piwo po jej przeczytaniu to bym się nie odważył. ;)

 

Twoje piwo było zakodowane jako 05 i było podane jako 15 w kolejności i uzyskało 23 miejsce z 2,80 pkt.

Piwo to otrzymało od Jury uwagi:

- zapach piwnicy fermentacyjnej, silny azot siarkowodoru, b. intensywna ale krótka goryczka, nuta skórki grapefruitowej

- smak płaski, mało słodu, i goryczki chmielowej przeszkadza

- słabiutkie, lekkie, trochę czeska desitka

Pierwsze koty za płoty, pils to trudna konkurencja, cieszę się, że nie otruliśmy sędziów :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.