Jump to content

misiuzeb

Members
 • Posts

  562
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by misiuzeb

 1. misiuzeb

  misiuzeb

 2. Spokojnie jak kolega chce 50l garnek to szukać szerszego i wtedy stawia go na całym piecu, ja bez problemu na standardowej płycie gazowej grzeję na 3 palniki. Po doprowadzeniu do wrzenia wystarczają 2 palniki prawie na minimum.
 3. Podstawa lagera to dobra fermentacja dolniakami a u ciebie warunków brak.Gdyby ci tak nie skakała temperatura w spiżarni do góry, to były by fajne warunki do pracy W34/70, ale 10-15st. to dla nich za dużo by dać dobre piwo.
 4. Używam W34/70 od paru sezonów zimowych, dla mnie to najlepsze drożdże na dolniaki. Ogólnie najniższa temperatura w jakiej pracowały to 3-4 st.C tyle, że fermentacja trwała chyba prawie 3 tygodnie. Najczęściej fermentowałem w 6-8 st i tu były o wiele lepsze wyniki smakowe, niż w 12-14 co też się zdarzało jak wiosna przyszła. Ogólnie zawsze na start używałem 1 paczki na 20l i cały sezon zbierałem gęstwę tak do 4-5 pokolenia.
 5. proponuję nalać 1 butelkę 0.25l plastikową, zakręcaną i przeźroczystą i masz dobry tester nagazowania
 6. Ja 4 lata temu kupowałem słód 800kg w Bruntalu i był w porządku, ale pamiętam jak chłopaki ładowały na busa i się śmiali, że coś mały ten browarek jak tylko tyle bierze Co do moli to miałem kiedyś nawet w strzegomskim słodzie, więc to chyba każdego może spotkać.
 7. S-04 potrafią być szybkie i potrafią wyjść z fermentatora. Kiedyś zadałem w poniedziałek rano gęstwę i zajrzałem w czwartek wieczorem dopiero i jako, że to były moje początki wystraszyłem się że nie ruszyły a tu się okazało,że za 4 dni przefermentowały i nawet piana zeszła. Jedynie obwódka na wiadrze sugerowała, że coś się działo w wiadrze
 8. From the album: Warzenie kuchnia

  standardowa płyta gazowa i gar niecałe 50l, docelowe warki 40l
 9. 250ml wody na 6kg to nie dużo spokojnie możesz zostawić do jutra nic się nie stanie
 10. Serio? używam kegatora chyba 4 sezon, czasem stoi nie używany 1-2 miesiące i nigdy kran nie zasechł.
 11. Czego wymaga producent ? od dawien dawna używam paczkę na 20-25l 12-15 blg. Fakt 1 warkę traktuję jako rozrochową i potem cały sezon używam gęstwy. Popadacie w paranoję liczenia chyba.
 12. Serio tylko 2 paczki , można nawet i 3 a co tak klient zapłaci Swoją drogą HB jak zawsze frontem do klienta, miło spotkać p. Janusza zamienić 3 zdania i mieć towar dostarczony prosto do domu w cenie. Ja tam zawsze polecam HB ile mogę.
 13. Wszystkie moje z 70 warek robione bez chłodnicy i nigdy żadnych problemów, jedynie jak chmielisz na aromat to warto chmiel nie wsypywać na piecu na końcu gotowania, tylko ciut później.
 14. fajne piwka wychodzą na samym Tradition.
 15. Też chciałem to napisać hmmm piwo z lubczykiem, fajnie brzmi a smakuje jak ?? jak zimny rosół Za to piwo z miętą było naprawdę niezłe.
 16. Tak trzymać, ja po długiej przerwie też ruszam do pracy bo pić się chce
 17. no i 3 fermentatory pracują kangury i W34 długo startowały drożdże z biowinu ruszyły szybko i intensywnie
 18. Swego czasu popełniłem lagera na tym chmielu i z tego co kojarzę był rewelacyjny w smaku. Fajna czysta goryczka, żadnych innych posmaków.
 19. Warka 50 coś specjalnego trzeba by zrobić Pale Ale 5kg Monachijski 1kg carmelowy jasny 300g carahell 200g zacieranie 80 min 68 ° 50g citry na 60 min i 40g amarillo na 0 min 20l ponad 15 °Blg drożdze suche górniaki brewgo-02
 20. No tak brak czasu, chęci i warunków pogodowych.Niestety na porządne lagery w tym roku już nie ma co liczyć a ponieważ dalej ciężko jest kupić porządnego dolniaka ładnie nachmielonego , więc zakasam rękawy i do roboty.
 21. i znów nabrałem ochoty do warzenia Warka 49 Pilzneński 6,2kg Monachijski 2kg karmelowy jasny 300g zacieranie 25 min 62 °C, 45 min 72 °C wysładzanie do 45l ?? °Blg wyszło 44l 12 °Blg 130g H.Tradition 60 min. drożdże suche W34/70 i Kangury lagery po 1/2 warki
 22. Przecież czeski Radegast rozwozi swoje piwo cysternami do największych pubów i nikt z tego sensacji nie robi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.