Skocz do zawartości

Zatrucie pokarmowe


nalewa0

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi nie pasuje w zwalaniu wszystkiego na żywe drożdże - wygrzebałem z apteczki lek na biegunkę ENTEROL 250 i co stoi w składzie?

 

Jedna kapsułka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków Saccharomyces boulardii (...) Wskazania do stosowania: w ostrych biegunkach bakteryjnych

 

Drożdże liofilizowane to chyba coś tak jak nasze piwowarskie suchacze - czyli żywe? W takim razie sam już nie wiem - drożdż - lek czy trucizna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem trochę inna sytuację w tą sobote- wypiłem dwa piwa przez siebie warzone: jedno marcowe o zawartości alkoholu ok 5% a drugie kolońskie 4.5%. Bardzo mi smakowały wiec wypiłem jedość szybko- dwa może w ciągu pół godziny do 40 min. Zaczęło mi się kręcic w głowie i położyłęm się spać. Rano miałem dość dużego kaca- jak po wiadrze wódki:). Nie wiem czy to mogło być spowodowane- nigdy nie czułem się tak po wypicie dwóch piw. Zastanawiam się co mogło spowodować tak złe samopoczucie. Może z piwem coś nie tak- ale mineło juz ponad miesiąc od butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zobacz ze to nie sacharomyces a Buolardi co onzacza ze ten szczep może się zupełnie inaczej zachowywać.

Nie? ;)

Coś mi nie pasuje w zwalaniu wszystkiego na żywe drożdże - wygrzebałem z apteczki lek na biegunkę ENTEROL 250 i co stoi w składzie?

 

Jedna kapsułka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków Saccharomyces boulardii (...) Wskazania do stosowania: w ostrych biegunkach bakteryjnych

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem trochę inna sytuację w tą sobote- wypiłem dwa piwa .... Zaczęło mi się kręcic w głowie

a 18 lat i dowodzik jest ? ;)

18 lat- kiedy to było ...

he he żartowałem tylko.

Ja odczuwam niekiedy analogiczne dolegliwości po sklepowych piwach. Może kwestia praktyki. Trzeba ćwiczyć po prostu i być twardym. Z czaesm może minie. a jak nie to sie trzeba przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ćwiczyć po prostu i być twardym.

I takie ćwiczenia to ja rozumiem' date=' a nie dyrdanie nocą po osiedlu w dresiku! ;)[/quote']

od tego to jedynie przeziębienie załapiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.