Jump to content

Filtrator z oplotu na zewnątrz garnka podczas zacierania


Recommended Posts

Witam,

czy w przypadku zacierania w garnku elektrycznym przymocowany do kranika filtrator z oplotu wyciągnąć na zewnątrz i przed filtracją zatopić?

Zależy czym mieszasz, jak jakimś mieszadłem patentowym/elektrycznym toraczej lepiej wyciągnąć żeby szkód nie narobiło, a jak ręcznie to chyba może zostać tylko żeby Ci się słód po filtratorem nie przypalał.

Ja osobiście to bym podwiesił gdzieś z boku, ale rób jak uważasz

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w garnku na cały czas zacierania. Merdadło z silnikiem. Nic się nie dzieje. Możesz ewentualnie usztywnić filtrator poprzez wsunięcie do środka kawałka drutu miedzianego i wtedy sobie ułożysz dokładnie w garnku tak jak Ci pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Tylko trzeba uważać przy mieszaniu, bo można go odkręcić. Mi się tak zdarzyło, bo zapomniałem w którą stronę był zwrócony leżąc na dnie. Wsadzanie łapy do gorącego zacieru celem dokręcenia filtratora - bezcenne doświadczenie :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki.

Jeszcze jedno pytanko. Jak to jest z kontrolowaniem temperatury w garnku elektrycznym. Mając na uwadze bezwładność cieplną, ile stopni przed osiągnięciem konkretnej temperatury trzeba wyłączyć grzałkę?

Link to comment
Share on other sites

Yo

 

To już musisz sam wyczuć na swoim/ danym sprzęcie. Ja robiłem pamiętam tak, że gdzieś tak 2 - 3 stopnie przed wyłączałem i było git. Na początek daj większy margines - najwyżej dogrzejesz do żądanej temp.

 

Ps. Ja mam garnek Bifnet, bodajże 27 L

 

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Ja merdając cały czas podczas grzania wyłączam garnek 3 stopnie przed wyznaczoną temp. Merda się jeszcze z 5 minut i w całym garnku temp się stabilizuje na właściwej. Tak jak pisali poprzednicy musisz to wyczuć. Tylko pamiętaj o mieszaniu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.