Jump to content

Niedofermentowane ?

Recommended Posts

Witam

Popełniłem 2 tygdnie temu bożonarodzeniowe z receptury gdzieś tutaj wygrzebanej na T-58.

15 dni na burzliwej zjechało z 18 do 7blg .... i stop. Pierwszy raz piwo mi stanęło na 7blg i za boga nie chce zejść niżej.

I teraz nie wiem czy spitoliłem zacieranie, czy dawać na cicha i do butelek przy mniej więcej 6blg zakładając że może cicha coś jeszcze z niego wyciągnie ... szkoda mi trochę butelek i otoczenia :beer:

pozdrawiam

Witam

Popełniłem 2 tygdnie temu bożonarodzeniowe z receptury gdzieś tutaj wygrzebanej na T-58.

15 dni na burzliwej zjechało z 18 do 7blg .... i stop. Pierwszy raz piwo mi stanęło na 7blg i za boga nie chce zejść niżej.

I teraz nie wiem czy spitoliłem zacieranie, czy dawać na cicha i do butelek przy mniej więcej 6blg zakładając że może cicha coś jeszcze z niego wyciągnie ... szkoda mi trochę butelek i otoczenia :beer:

pozdrawiam

zlewaj na cicha i daj mu spokój na 2 tygodnie, jak będzie miało zejść to zejdzie, jak nie, to na boże narodzenie trochę słodyczy się przyda

W jakiej temperaturze przebiega burzliwa? Spróbuj przenieść do cieplejszego miejsca. Jak to nic nie da to przelej na cichą.

Aj nie napisałem ... przez 10 dni było 17 stopni, na 5 dni podniosłem do 19

pozdrawiam

W jakiej temperaturze przebiega burzliwa? Spróbuj przenieść do cieplejszego miejsca. Jak to nic nie da to przelej na cichą.

Aj nie napisałem ... przez 10 dni było 17 stopni' date=' na 5 dni podniosłem do 19

pozdrawiam[/quote']

mogłeś zamieszać baniakiem, ale teraz to już za późno, bynajmniej co się odwlecze to nie uciecze, dłuższa cicha i będzie ok

Też robiłem na tych drożdżach "coś na święta" i podobnie jak u Ciebie zeszło do ok 6,5°Blg z 16 o ile dobrze pamiętam, zabutelkowałem 6g/l i jest ok po jakichś 2 miesiącach

heh, u mnie na t-58 też zeszło o 10°Blg, z 14 na 4 i stanęło w miejscu, ale poki co jest ok