Skocz do zawartości

Kuchnia piwowarki Agi


AgaL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piękne zdjęcia , ciekawe teksty Aga. Tylko tak dalej. Aż ślinka cieknie. Oczywiście nie namawiam Cię do zmiany przekonań jedzeniowych , ale mam nadzieję, że znajdzie się jakiś śmiałek mięsożerca - smakosz, który zaczerpnie inspiracje z pomysłu Agi i na równie dobrym poziomie opisze propozycje połączenia mięsa z piwem.

 

pozdrawiam

Arek S.

Tu zacząłem http://www.piwo.org/forum/p125326-19-11-2011-22-58-46.html#p125326 następne wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A coś wege na święta? Soja a'la ryba :okey:

Nie jadam często soi. 10 lat temu jadłam sojową rybę u znajomego, do dzisiaj wspominam ten koszmar.

A na Święta też coś będzie. Same pyszności. Już zapraszam do lektury zimowego Piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam Was do lektury dwóch nowych wpisów na moim blogu. Oba to rozszerzone wersje tekstu z ostatniego, zimowego Piwowara.

Pierwszy to przepis na creme brulee degustowany z barley winem Bommen & Granaten

 

Następny wpis to rozmaitości w cieście francuskim z piwem Old Foghorn. Zamieściłam dużo zdjęć, także w zimowych klimatach, dla tych którzy zapomnieli jak wygląda śnieg ;) . W Bieszczadach jeszcze się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku chciałabym Wam prosić o wysyłanie SMSów na mojego bloga. Startuję w konkursie Blog Roku 2011 w kategorii Moje zainteresowania i pasje.

Blog z największą ilością smsów dostanie się do dalszego etapu.

Mój blog jest jedynym zgłoszonym blogiem, który jest prowadzony przez piwowara domowego i dotyczy warzenia piwa!

Jak ktoś chciałby zagłosować to proszę o wysłanie SMS'a na numer 7122 o treści: H00459. Koszt to 1.23 PLN brutto, dochód jest przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

 

Dla tych, którzy nie śledzą Blogosfery, zamieszczam aktualizację wpisów.

 

Wpis sylwestrowy z przekąskami do piwa - paluszki i pierożki

Relacja z warzenia witbiera, pieczenia placków i bułek z wysłodzin

Coś orientalnego z dubblem

Czekoladowe fondue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Każdy kto zagłosuje dostanie ode mnie moje piwo! Wydane zostanie po okazaniu sms's zwrotnego, którego dostaniecie po oddaniu głosu.

http://kuchniapiwowarkiagi.pl/blog/a1204-blog-roku-2011-glosuj-na-piwowara-domowego.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy. To nie mogę wysłać dwóch smsów z jednego numeru? Uuuu

 

No niestety nie :)  Ale dzięki za dobre chęci.

 

(a jak Ty te piwa rozdasz to ja nie wiem ;)

Będzie kilka okazji, żeby się spotkać. I wtedy pokazujesz sms'sa zwrotnego i dostajesz piweczko do ręki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za dotychczasowe sms'y!

Ze swojej strony będę się starać, żeby blog wyglądał fajnie i żeby dużo w nim było dobrego piwa i piwowarstwa domowego. Nie zawsze umiem jednak znaleźć 'art' w zwykłych czynnościach, bo właśnie gotuję rajstopy i dezynfekuję je w oxi (do chmielenia na cichej). I jak to sfotografować i umieścić na stronie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za dotychczasowe sms'y!

Ze swojej strony będę się starać, żeby blog wyglądał fajnie i żeby dużo w nim było dobrego piwa i piwowarstwa domowego. Nie zawsze umiem jednak znaleźć 'art' w zwykłych czynnościach, bo właśnie gotuję rajstopy i dezynfekuję je w oxi (do chmielenia na cichej). I jak to sfotografować i umieścić na stronie? :D

Dla fetyszystów :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze umiem jednak znaleźć 'art' w zwykłych czynnościach, bo właśnie gotuję rajstopy i dezynfekuję je w oxi (do chmielenia na cichej). I jak to sfotografować i umieścić na stronie? :D

Zamień rajstopy na sexowne pończochy i już będzie to lepiej wyglądać :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.