Jump to content

Pytanie do miośników belgijskich oraz pszenicznych klimatów

Kasanga

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do uwarzenia pierwszy raz piw w stylu belgijskim jakie płynne drożdże polecacie , raczej myślę o czymś mocniejszym.

To sam się tyczy pszenicy na suchych już wiem teraz chcę na płynnych szybko coś zrobić pić się chce , pierwsza pszenica znajomym smakowała. Chcę ich zaskoczyć następną.

pozdrawiam

Kas

Witam,

Przymierzam się do uwarzenia pierwszy raz piw w stylu belgijskim jakie płynne drożdże polecacie , raczej myślę o czymś mocniejszym.

To sam się tyczy pszenicy na suchych już wiem teraz chcę na płynnych szybko coś zrobić pić się chce , pierwsza pszenica znajomym smakowała. Chcę ich zaskoczyć następną.

pozdrawiam

Kas

do pszenicy polecam standard, wyeast 3068 - duuuzo bananow, duzo gozdzikow, bardzo przyjemny profil. Moje pierwsze piwo na tych drozdzach jest moim skromnym zdaniem duzo ciekawsze niz na przyklad na 3056.

do mocnych belgow oczywiscie THG 3787, warto tez wspomniec o Zymoferm Z039 Belgische Klosterbiere, zgoda uzywal ich do dubbla, piwo zajelo III miejsce na II Śląskim Konkursie Piw Domowych w Katowicach, bylo wysmienite co moge potwierdzic, bo mialem okazje jedna flaszke wypic. Pamietaj tylko ze zymofermy maja slaby start, moze minac kilka dni zanim wystartuja...