Skocz do zawartości

System trzystopniowy


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że podzielę się swoim projektem. Na razie w budowie, powinienem się wyrobić z rozruchem przed końcem roku (przynajmniej taką mam nadzieję). Z pewnością popełniłem lub popełnię parę błędów konstrukcyjnych ale wszytko wyjdzie w praniu i przyjdzie czas na poprawki.

http://imageshack.us/photo/my-images/824/20111211090.jpg/

Ps. czy zdjęcia można dodawać bezpośrednio w poście? Jeszcze tego nie robiłem.

 

Regalik warzelny jak się patrzy :D To z alu?

Mnie jednak zaciekawił śrutownik (przejrzałem Twe foty na imageshack) Masz może jakieś informacje na temat jego budowy z którymi chciałbys się podzielić??? (możesz pisac do mnie na priv aby nie zasmiecać watku Tomka Pasieki)

Interesują mnie przede wszystkim wałki, ich łożyskowanie, może jakieś wymiary masz. mam do dyspozycji sporo sprzętu, frezarki, tokarki, spawanie nierdzewki i alu, więc z budową bym sobie poradził. Z góry dzięki za info :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Budowalim, budowalim aż zbudowalim, błędów się nie ustrzegłem, teraz bym to trochę inaczej zrobił, na pewno innej średnicy dałbym zawory. Do zrobienia pozostało mi zamówienie fałszywego dna, bo to które mam okazało się rdzewne, nawet nie sprawdziłem przed montażem. Potem jeszcze okap z wyciągiem, jak się zmieści ale nie jest konieczny, para w czasie gotowana elegancko sobie ucieka przez ta małą rurę. Wybicie 50l, dwie warki już na nim popełnione i generalnie jest dobrze.

post-2444-0-38490500-1332789554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze czyli 1/4 cala z kega do wysładzania i z kadzi zaciernej. Tempo spływu wody do wysładzania jest za małe na 1/2 cala i w wężu zbiera się powietrze, musiałem zrobić redukcję na mniejszy wąż (mam rotacyjne ramię do wysładzania, powietrze wężu powoduje spadek ciśnienia i ramię się słabo obraca). I większe czyli calówki z kadzi zaciernej do odbierania dekoktu i z kadzi warzelnej ( ewentualnie tu mogłem dać 3/4)do fermentatora. Ta sama historia jest z filtratem, przy większym wężu powietrze może dostać się pod fałszywe dno i zatrzymać filtrację. Teraz mam 3 zawory 1/2 i jeden 3/4. Oczywiście mogę stosować jakieś klipsy ściskające węże ale lepiej mi było zrobić redukcję na wężach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.