Jump to content

Zepsuta lodówka.


Jacenty

Recommended Posts

Właśnie padła mi jedna z lodówek. Żadna niespodzianka, miała w końcu 14 lat. Amika z zamrażarką na dole. Ogólnie jest w bardzo dobrym stanie, więc chociaż coś chciałbym z niej odzyskać. W zamrażarce jest trochę rurki z nierdzewki, co prawda mam chłodnicę ale jak pisałem żal mi wyrzucać :/ . Nie wiem czy jest sens coś z niej wydobywać zanim wyrzucę?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to freon uciekł na pewno. Ale wiem też, że skoro raz uciekł to już zawsze uciekał będzie. Gdyby lodówka była młodsza to może próbowałbym ją ratować. Ale wydawanie ok 200 zł za wizytę fachowca i napełnienie gazem lodówki, która w całości nie jest tyle warta jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli uciekł freon to nie ma sensu naprawiać. Miałem podobną sytuację, wezwałem gościa i to samo powiedział.

Są sposoby na znalezienie wycieku i naprawy ale to na krótką metę. Jeśli zalutuje się nieszczelność w jednym miejscu to całkiem prawdopodobne że niedługo w innym pojawi się następna dziura. W sumie nie kosztowało to wiele ale był sezon i trzeba było naprawić od razu, gość przyjechał do domu, zalutował przeciek i wziął 60zł z ponownym napełnieniem. Lodówka wytrzymała jeszcze parę miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dlatego nawet nie będę próbował jej reanimować. Tylko żal mi wielu elementów, które są sprawne. Ale chyba dam sobie spokój i złomiarzom dam zarobić.

Edited by Jacenty
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.