Jump to content

[piwolog] Kubik, Kocour – Pivovar Varnsdorf


Pierre Celis

Recommended Posts

img_3460.jpg?w=640&h=853

Kubik, Kocour – Pivovar VarnsdorfAmerican IPA

Ekstrakt nieznany, alkohol 5,7%

Etykieta informuje, że Kubik to piwo w stylu IPA – młodszy brat piwa Quarterback. Tym razem Kocour pozostaje nieco tajemniczy i nie informuje ani o ekstrakcie, ani o rodzajach użytego chmielu. Trochę szkoda, bo szczegółową informacją wyróżniali się dotąd na rynku.

Wygląd: Kolor jasno-bursztynowy, nieco przybrudzony, opalizujący. Piana biała, drobnopęcherzykowa, niska i szybko redukuje się do korzuszka.

Aromat: W pierwszej kolejności narzuca się typowy aromat „ejlowy” – kwiatowo-owocowy. Aromaty cytrusowe (tutaj głównie ananas), typowe dla chmieli amerykańskich są tak nikłe, że przez moment pomyślałem, że to piwo w stylu English IPA. Po chwili do głosu dochodzi także karmel oraz aromaty żywiczne.

Wysycenie: umiarkowane, moim zdaniem bardzo dobrze dobrane do stylu.

Smak: piwo jest stosunkowo pełne, o melanoidowej słodowości. Goryczka silna, jałowcowa, długo pozostająca na języku, a jednocześnie bardzo dobrze skomponowana. To właśnie ona stanowi o charakterze tego piwa.

Odczucie w ustach: początkowo gładkie, przyjemne, po przełknięciu atakuje .

Wrażenie ogólne: To jest zdecydowanie mój ulubiony styl piwny i jednocześnie bardzo udany jego przedstawiciel. Piwo ma wszystko, czego oczekuję od American IPA – piękny kwiatowo-cytrusowy aromat, słodową pełnię i potężną goryczkową końcówkę. Nie jest zbyt złożone, ale jest się czym delektować. I przede wszystkim po wypiciu jednego ma się ochotę na kolejne, i kolejne, i kolejne, i kolejne …

Ocena: 7.5/10

667 667 667 667 667 667 667 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17311308&post=667&subd=bimbelt&ref=&feed=1

 

Wyświetl pełny artykuł

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.