Jump to content

Brak burzliwej fermentacji


Recommended Posts

Witam,

Czy istnieje możliwość że piwo fermentuje po cichu ?

Jest to piwo z puszki plus 1kg cukru. Jest to moje drugie piwo, pierwsze było gratis z zestawem piwowara. To podstawowe, już po 2 dniach strzelało z tłumika że nocą spać nie szło.

 

Teraz piwo przyszykowałem w niedziele do fermentacji, dzisiaj jest czwarek a piwo nie bulgota z rurki, małe ciśnienie jest bo wode wypycha. Poczekać do niedzieli i dopiero ocenić ? Przed zamknieciem wsadziłem reke bo kranik za słabo dokreciłem. Temperatura oscyluje w 24C, a drożdze dodałem przy 27C. Piwo to English Bitter.

 

Będe wdzieczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Wsadzałeś rękę do brzeczki? Jeśli nie miałeś założonej jałowej rękawicy sięgającej połowy ramienia to miałeś karkołomny pomysł. Toż to prosi się o infekcję.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi ci o cukier ?, nalałem troche do rurki i pokazało 6 i 2%, bąbelki są, w smaku też normalne, tzn jak moje poprzednie nie ma kwasowatości. Czyżby pojemnik nie był szczelny i po jednym razie się zerwało wieko. Ale nie śmierdzi w pokoju jak poprzednim razem.

Link to comment
Share on other sites

Bulkanie o niczym nie świadczy. Mi też pierwsze piwo bulkało jak szalone, a 3-4 już wcale. Fermentor się minimalnie rozszczelnia od otwierania. A pianę jakąś od fermentacji widać? Daj piwu spokój na tydzień, wtedy mierz i się martw.

 

No a z wsadzaniem ręki do piwa to pomysł fatalny, jak Ci się teraz to upiecze to masz szczęście, ale nie radzę powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam

 

Nie chcę zakładać nowego tematu a problem mam podobny.

Od 10 dni mam Coopers Wheat w fermentatorze. Założyłem warkę i niestety musiałem wyjechać, rodzinka miała uzupełniać ewentualne braki wody w rurce.

Wczoraj wróciłem i usłyszałem że 'tym razem nie bąbelkowało'. Po otwarciu pokrywy widok raczej nietypowy - całkowity brak piany i troche gliny na sciankach fermentatora.

W smaku brak smaku i troche musuje :)

 

Poprzednie puchy prawie odlatywały z fermentatorem a ta nic. Drożdże dodałem przy 25 stopniach także raczej ich nie ubiłem. Nie sprawdziłem blg. Teraz jest 4.5.

 

Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Coopers Wheat... jak dodawałem Light malt 1.8kg syrop to końcowe ok. 3.6 jak dodałem light malt dry 0.5kg i 0.3 breawing sugar to zeszło do 2.3.

po mojemu to po 10 dniach przelej do butelek dodając 40 g cukru na 10 litrów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.