Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] Kipling South Pacific Pale Ale


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

zbieżność nazwisk przypadkowa? Kipling wg etykiety jest piwem w stylu Pale Ale chmielonym wyłącznie nowo-zelandzkim chmielem Nelson Sauvin. Czy są jakieś podobieństwa do artezanowego Pacific Pale Ale, czy może zbieżność jest tylko na etykiecie? Przekonajmy się zatem czy piwo z … Continue reading

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z Thornbridge są dobre, owszem, ale i drogie, nieprzeciętnie. Co do wymowy, powtórzę jakby umknęło: nelsyn sowę i sowinią blą. Nauczyć się paru nazw podstawowych szczepów to nie jest jakieś trudne zadanie, a przynajmniej można uniknąć sadzenia takich byków jak "blanche".

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z Thornbridge są dobre, owszem, ale i drogie, nieprzeciętnie.

Tanie nie są, ale do nieprzeciętnie drogich to bym ich nie zaliczył.

U nas można je kupić za około 13-14zł za butelkę 0.5L czyli mniej więcej ta sama półka cenowa co piwa Kopyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 9,99 IPA od Fullers'a-jakość porównywalna, a za resztę można kupić coś jeszcze. Wiem, że Thornbridge'e chodzą nawet po 15-17zł

Hehe... no to już zależy od źródełka i preferencji smakowych. :)

Jak dla mnie Halcyon i Jaipur są sporo lepsze niż Fullers IPA i chętniej zapłacę 13-14zł za tamte niż dyszkę za Fullersa.

 

Jasne że można czasem dorwać dobre piwo taniej, ale Thornbridge chodzi (przynajmniej tutaj) w podobnych cenach co inne importowane browary, więc nie dramatyzowałbym. Dokładnie tak samo nieprzeciętnie drogie (a czasem nawet droższe) będą piwa z Brew Dog, Flying Dog, De Molen, czy od naszego lokalnego Kopyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródełko zadziwiające, bo to Alma ;) Mnie z IPA bardziej smakował Fuller's, ale Thornbridge nie był daleko od niego; oczywiście to kwestia preferencji jak zauważyłeś. Przewagą Thornbridge jest naturalnie normalna butelka 500ml, a nie takie "jednołyki" jak u innych, które wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o źródełko Thornbridge'a za 13-14zł, bo Fullers jest pewnie we wszystkich Almach w podobnej cenie. :)

 

Thornbridge lubię bo te ich piwa mają jakiś swój klimat. Jak sięgam po Jaipur czy Halcyon to to nie jest kolejna IPA podobna do dziesięciu które piłem wcześniej. Te piwa są lekkie, świeże, "eteryczne". Wielu to postrzega jako wadę (bo brakuje "ciała"), ale mi wchodzi wyjątkowo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.