Skocz do zawartości

Zacieranie


b0ndi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dołączyłem do waszego grona. Właśnie "zapieczętowałem" pierwszy browar z brewkita.

 

Ale już mnie korki, żeby spróbować zrobić kolejne tym razem "słodowe" piwo. :)

Moje pytanie odnośnie zacierania brzmi: czy bez większych problemów powinienem osiągnąć wymaganą temperaturę na kuchence gazowej? Czy powinienem zaopatrzyć się w dodatkową grzałkę na wszelki wypadek?

 

PS. proszę również o propozycje jakie piwo powinienem zrobić jako pierwsze. Jeżeli można to chciałbym propozycję z gotowych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkity sa do kitu. :( Zrób to piwko co poleca Celdur czyli Full Aroma Hoops. Moje jedno z pierwszych zacieranych - najlepsze jakie w życiu piłem, a od butelkowania mineły dopiero 2 tygodnie. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkity sa do kitu. :( Zrób to piwko co poleca Celdur czyli Full Aroma Hoops. Moje jedno z pierwszych zacieranych - najlepsze jakie w życiu piłem, a od butelkowania mineły dopiero 2 tygodnie. Polecam!

 

Zapewne jest tak ze brewkity są denne, ale tak się złożyło że w moje ręce wpadł zestaw z brewkitem właśnie. :)

Pójdę za waszą radą i zrobię lub też przynajmniej postaram się :P Full Aroma Hops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkity sa do kitu. :( Zrób to piwko co poleca Celdur czyli Full Aroma Hoops. Moje jedno z pierwszych zacieranych - najlepsze jakie w życiu piłem, a od butelkowania mineły dopiero 2 tygodnie. Polecam!

 

Zapewne jest tak ze brewkity są denne, ale tak się złożyło że w moje ręce wpadł zestaw z brewkitem właśnie. :)

Pójdę za waszą radą i zrobię lub też przynajmniej postaram się :P Full Aroma Hops.

Witam , za pewnie 90% ludzi zaczynało z brewkitu . I nic w tym złego nie ma , ja też swoje pierwsze piwo warzyłem właśnie z konserwów ;) . I co i dobrze , pierwsze i ostatnie , ale z czegoś trzeba zacząć i to bardzo dobre na początek , zwłaszcza jak niema kogoś obok kto pomoże i poprowadzi . A smak i tak jest znacznie lepszy niż denne przeciętne koncerniaki . :P Nie wspomnę o bezcennej satysfakcji . Nie bez znaczenia też fakt że pierwsze piwo wychodzi dzięki brewkitom w miarę bez przygód i nie zniechęca na przyszłość .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy kuchenka podoła. Mam zwykłą 50tke, gaz ziemny. Na szczęście nie na licznik więc mogę sobie poszaleć i podczas gotowania miałem wszystkie palniki zapalone. Dwa mniejsze nie zakrywały całego, tak w 1/2 opalały trochę bok, ale mi to nie przeszkadza. Wszystko poszło bardzo sprawnie.

 

Garnek mam o średnicy 40 cm.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że na brewkity najbardziej i najgłośniej narzekają "zacierający neofici"?

 

Właśnie cały czas słyszę o tym, że brewkity to beznadzieja, dno, dwa metry mułu... Chyba nie może być z nimi tak źle?

Sam zacząłem od razu od zacierania, więc nigdy nie próbowałem brewkita. Przez te wszystkie komentarze chyba kupię jakąś puchę, żeby wiedzieć, jak to smakuje, bo też chciałbym ponarzekać (lub bronić) na brewkity, skoro to takie zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.