Skocz do zawartości

Powtórne dodawanie drożdży


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszytskim witam. Przechodząc do sedna:

 

Kilka miesięcy temu robiłem Ale. Coś jednak nie wyszło ponieważ piwo się nie nagazowało. Podejrzewam kilka powodów ale są one teraz nieistotne.

 

Czy skoro mam piwo w butelkach to mógłbym kupić drożdże, rozpuścić je w wodzie i dodać odrobinę (wraz z cukrem) do każdej butelki i na nowo zakapslować licząc na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier dodałem w ilości zalecanej (o ile pamiętam 1kg do brzeczki) + do każdej butelki miarkę.

Temperatur - około 23'C

Powiem tak, piwo robiłem tak samo jak poprzednie - z tą różnicą, że filtrowałem aby nie było mocno czuć drożdży. Filtrowałem to złe słowo, przelałem je poprostu jeszcze przez drugi pojemnik jak się ustało. Nie wiem, czy to coś pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzałem taki eksperyment - z powodzeniem. Do każdej butelki (było ich ze 40) zaaplikowałem zdezynfekowaną strzykawką kilka kropel gęstwy (nie pamiętam już jakiej) i zakapslowałem ponownie. Piwko nagazowało się prawidłowo w kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś 1kg cukru, wnioskuję z tego, że był to brewkit? Ja robiłem swojego na ekstrakcie słodowym zamiast cukru i po 3 miesiącach dalej jest bez gazu. Moim zdaniem to przez to, że zafundowałem mu cichą fermentację po 2 tygodniach burzliwej. Dopiero później naczytałem się o tym, że cicha nie jest zalecana do brewkitów.. Śmieszne to to piwo wyszło, używam go jako klin między dobrymi zacieranymi piwami, tzn jak szykuje się długa posiadówa,ryby, ognisko, grill etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy test był następujący:

Dodałem do 4 butelek rozrobione w wodzie drożdze z cukrem.

Piwo się świetnie nagazowało - tyle tylko, że przy otwariu drożdze wędrują sobie po całej butelce i nie nadaje się to do picia.

 

Zastanawiam się, jak to ugryźć aby z tego co mam wyszło dobre piwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawać by się mogło , że drożdże z czasem powinny opaść. Ja zacząłem testować moje BA i się okazuje że troszkę za mało dałem glukozy do refermentacji (tyle było w przepisie) i jest słabo nagazowane. Więc do kilku butelek dolałem po 10ml wody z 0,5 i 1g glukozy. Zmieszałem całe osiadłe drożdże i piwko się ponownie klaruje a już po kilku dniach widzę, że się piwko nagazowało lepiej. Więc może poczekaj a drożdże jak zjedzą co mają zjeść opadną na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test był następujący:

Dodałem do 4 butelek rozrobione w wodzie drożdze z cukrem.

Nie tak Ci koledzy radzili. Być może wystarczyło dodać same drożdże, a w ten sposób mogłeś dać podwójną dawkę cukru. Piwo może być przegazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.