Skocz do zawartości

Płatki ryżowe w trakcie chmielenia


tibek

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na zestaw "Polska IPA" http://piwoszarnia.pl/polska-ipa-25l-p-210.html

We wskazówkach warzenia ( http://www.marcin-webdesign.pl/szablon/zestawy_surowce/Polska%20IPA%2017Blg.pdf ) jest taka informacja:

 

Chmielenie:

Gotować 60min dodając pierwszą dawkę chmielu Marynka 25g po 10 min gotowania. Po upływie

30min gotowania dodajemy chmiel Sybilla 25g. Pod koniec gotowania tj. 10 min. przed końcem

dodajemy chmiel Lubelski 25g oraz płatki ryżowe [0.2kg].

Co osiąga się dając płatki ryżowe na 10 minut gotowania?

Wiem, że jeśli są w zasypie to rozjaśniają piwo i czynią je bardziej wytrawnym, ale "chmielić" nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osiąga się dając płatki ryżowe na 10 minut gotowania?

Wiem, że jeśli są w zasypie to rozjaśniają piwo i czynią je bardziej wytrawnym, ale "chmielić" nimi?

Może spytaj u źródła co autor miał na myśli - może to jakiś błąd? Bo na pewno wprowadzą tu dodatkową skrobię, co raczej nie jest wskazane na tym etapie.

 

 

to jakaś pomyłka, pewnie chodziło o mech :smilies:

0,2kg mchu... sporo. :D

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki są dodawana po to aby piwo było oprócz goryczki było też w smaku gorzkie. Jest to moje piwo ostatnio warzone. Degustacja będzie dopiero za 2tyg. I wtedy będę wiedział czy otrzymałem zamierzony efekt. Jeśli chodzi o czas oddania płatków ryżowych to oczywiście były dodawane do zacierania. Już poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki są dodawana po to aby piwo było oprócz goryczki było też w smaku gorzkie. Jest to moje piwo ostatnio warzone. Degustacja będzie dopiero za 2tyg. I wtedy będę wiedział czy otrzymałem zamierzony efekt. Jeśli chodzi o czas oddania płatków ryżowych to oczywiście były dodawane do zacierania. Już poprawione.

Płatki ryżowe w zacierze nie dadzą ci smaku gorzkości. Dadzą ci więcej alkoholu w piwie, ale bez smaku. Dodaje się to do piw lekkich aby uniknąć smaku słodowego w piwie.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.