Olej roślinny , taki jakiego w domu do smażenia się używa, posmaruj element z ząbkami i kilka razy przejedz góra - dół. Jak już przestanie piszczeć wytrzyj nadmiar oleju. Operacje należy przeprowadzać jak zacznie piszczeć , albo co 12 warek.
Nie smaruje się mechanizmów olejem roślinnym. Olej roślinny lub inaczej spożywczy jak nazwa wskazuje jest do spożywania. I każdy technik Ci to powie.
Użyj WD-40, ewentualnie jakiegoś smaru do przekładni
Zawsze smaruje olejem rzepakowym i działa, a wd-40 to nie smar tylko penetrator , nie służy do smarowania. Można przesmarować jakimś preparatem z teflonem np.TEFLEX SMAR P.T.F.E , ale nie każdy poleci do sklepu po smar z teflonem 100 ml za 15 zeta , a olej do smażenia w domu ma każdy. Nazwanie mechanizmu w grifo HD przekładnią to nadużycie .