Jump to content

Thorime

Members
  • Posts

    31
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Thorime

  1. zasada: Będę gazował sztucznie. Myślałem o nich, dzięki wielkie teraz już mam potwierdzenie.
  2. Namawiają mnie w firmie na uwarzenie piwa na imprezę 22.02.2019. Nie za bardzo mam czas na to aby w tym czasie doglądać i podgrzewać fermentator, a w piwnicy mam 12 st. Proszę o poradę dotyczącą wyboru drożdży, które przefermentują i posprzątają w trzy max cztery tygodnie w tej temperaturze, dobrze by było aby mocno osiadały na dnie.
  3. Ja mam taką staruszkę https://www.emag.pl/plyta-grzewcza-mastercook-id-64-s-pl-356371-id64s/pd/D1C9NMBBM/ Warzę w garnku 36l Ambition, zdarzyło mi się zalewać go 32l brzeczki. Nie mam problemu z grzaniem, jak wysładzam to na jednej stronie podgrzewam już część wysłodzonej brzeczki, a na drugiej gotuję wodę do wysładzania. Najważniejsze aby miała szkło Schott Ceran i była dobrze osadzona.
  4. Dzięki za podpowiedź, sprawdziłem, widać tam pozostałości po płynie. Pierwszy raz rozbierałem reduktor, teraz już się nie obawiam. Uzupełniam butlę, dzięki.
  5. Przy ostatnim rozlewie zachowywał się dziwnie, "strzelał". Nie wiem czy to z zaworu bezpieczeństwa, czy z innego ustrojstwa. Dodatkowo pozostawiłem go przy butli na noc i rano nie było gazu. Teraz ciężko mi jest stwierdzić czy czegoś nie dokręciłem, czy z nim jest coś nie tak. Przy okazji napełnienia butli chciałbym go przetestować. Te strzelanie zaczęło występować po tym jak zostawiłem go podłączonego do petainera, z tym że wtedy gazowałem przez otwór rozlewczy, do wężyka dostało się piwo, może przeszło też do środka reduktora.
  6. Potrzebuję sprawdzić pod względem szczelności i bezpieczeństwa użytkowania reduktor CO2 we Wrocławiu. Kontaktowałem się już z Gami, Supon i paroma innymi mniejszymi zakładami. Gami może mi sprawdzić szczelność, ale nic więcej, a mi bardziej zależy na bezpieczeństwie. Szczelność mogę sprawdzić pod wodą, albo pianką, ale nie o to chodzi. Ma być pełna profeska
  7. Przygarnę gęstwę do Grodziskiego, najlepiej FM51. Kręcę przeterminowane FM'ki od 90h i jak na razie nie zapowiada się aby na dzisiaj coś z nich było, a mam czas na uwarzenie tego piwa. Jeśli ktoś z Wrocławia mógłby pomóc to proszę o kontakt.
  8. Do drożdży po refermentacji jestem przyzwyczajony, obawiam się tylko tego natlenienia. Chyba zaryzykuję, choć nie jestem jeszcze do końca przekonany. Dziękuję wszystkim za porady.
  9. Witam, Robiłem cydr z soku mętnego z kartonów 3 i 5 litrowych, tych marketowych. Fermentował 3 tygodnie, potem przelałem na cichą aby się wyklarował. Po kolejnych 14 dniach w tym 7 z żelatyną dalej nie był klarowny. Stwierdziłem, że taki jego urok i zabutelkowałem. Po 4 dniach zaczął się klarować i teraz po 7 dniach mam centymetr osadu w butelkach. Pytanie: Czy ktoś stosował już taką metodę aby otworzyć wszystkie butelki, przelać do wiadra i wyklarować jeszcze przez ok 2 tygodnie? Jestem pewien, że po dwóch tygodniach będzie klarowny i odgazowany, wtedy będę mógł przeprowadzić ponowną refermentację. Czy to może się udać, nie zepsuje się? Nie mogę zaakceptować tego zmętnienia po otwarciu butelki, teraz jest jeszcze mało gazu i podnosi się pełno osadów, a po pełnej refermentacji będzie podnosiło się jeszcze więcej mętów z dna
  10. Jaka lokalizacja? Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
  11. Zacznij robić FFT. Ostatnio miałem przypadek: Piwo przez ponad dwa tygodnie fermentowałem w 17.5 stopniach. Przeniosłem do 21 aby rozlać. Okazało się, że zeszło o dwa Plato mniej niż FFT. Zostawiłem na tydzień, po tygodniu nic nie spadało. Pojechałem na narty, wróciłem po tygodniu, a z rurki bułka jak szalone. Zostawiłem na jeszcze półtora tygodnia. Po tym czasie zeszło do 2.8 tak jak FFT. Z FFT tylko infekcja w butelkach przegazuje piwo.
  12. Zostaw do powrotu, będziesz miał dofermentowane i klarowne piwo.
  13. We wtorek wieczorem mogę odstąpić fm52, zbierane 1,5 tygodnia temu. We wtorek będzie 2 tygodnie
  14. Dzięki za odpowiedź. Pełnowartościowe, tzn. świeże i normalnie nagazowane.
  15. Witam, Potrzebuje upewnić się co do swoich wiadomości na temat kegowania. Otóż: Jeśli do kega 30 L wleję 24 L to powinienem dać ciśnienie do nagazowania dużo mniejsze niż w przypadku pełnego kega? Czyli jakieś 0.5 bara zamiast 1.5? Piwo będzie pełnowartościowe z takiego rozlewu?
  16. Podniesie w ten sposób osady z dna. Najlepiej zlać od góry. W ostateczności mocno zassać przez kranik, no ale to już lepiej zlać od góry, na jedno wychodzi.
  17. Mogę poratować dopiero jutro wieczorem, żona będzie jechała po pracy w te okolice do rodziny. Mam marynkę i lubelski.
  18. Witam, Chciałem rozlać wczoraj piwo, okazało się, że nie mam kapsli. Nowe mogę mieć dopiero jutro, a piwo jest 9 dzień z chmielem na zimno. Czy jest ktoś z Wrocławia, najlepiej teren Krzyki / Partynice, kto mógłby dzisiaj odsprzedać 100 sztuk kapsli?
  19. Dziękuję za podpowiedź. Dzisiaj wstawię do mieszkania niech nabierze temperatury (18 st.) i jutro rano pójdzie w butelki.
  20. Witam, Potrzebuję porady co dalej zrobić z Witbier'em Zacieranie 30' kleikowanie płatków 65-70 st. 50 st. - 30' 64 st. - 60' 72 st. - 30' 78 st. - 5' Drożdże S-33 zadane do brzeczki 20 st. 12.5 blg 23l Po 8h ruszyła fermentacja i przeprowadzona była w 20 st. Po 9 dniach przelałem na cichą przy 4.5 blg (potrzebowałem gęstwy w celach eksperymentalnych) Cicha w 10 st. po 6 dniach blg 5 (przypuszczam, że to przez temperaturę). I teraz nie wiem czy czasem nie zepsułem piwa przez niedofermentowanie? Butelkować je, czy przenieść do 18 st. i poczekać może dofermentuje? A może dodać gęstwy, którą z nich zebrałem?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.