Jump to content

fafik

Members
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

About fafik

 • Birthday March 1

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  szczany lis
 • Liczba warek
  niebawem zaczynam
 • Miasto
  ciągle w trasie

Kontakt

 • Imię
  wiechu

Recent Profile Visitors

599 profile views

fafik's Achievements

 1. w kategorii Sumer Ale zgłoszono 54 piwa, do finału przeszło 9. To 9 dostało 19pkt. 1 Pytanie brzmi- jak smakowało pozostałe 43 które odpadło w eliminacjach? 2 W kategorii niskoalkoholowe 20 zgłoszonych, po eliminacjach zostaje 10. Rozpiętość pkt między 1(45pkt) a 10( 17pkt) trochę zadziwia O tym co napisał kolega Lis o organizatorach przemilczę
 2. Pewnie czekali z regulaminem aż system wystartuje, klasycznego formularzu nie było bo go ostatecznie i tak nie ma, tak trudno to zrozumieć? Nie rozumiem. Czy może mi kolega powiedzieć gdzie niefejsowy człowiek ma szukać informacji o konkursie? To stowarzyszenie nawet na swojej stronie nie ma informacji o tym wydarzeniu. ps regulamin to się ogłasza na początku a nie wtedy gdy trzeba wysłać piwo.
 3. Żeby wrzucić informacje o konkursie, regulamin, formularz do internetu ( nie chodzi mi o FB) nie potrzeba informatyka.Nawet na stronie swojego stowarzyszenie cisza
 4. Nie ma słowa o poprzednim zarządzie czyli może być syf ale i tak zaliczymy bo nie będziemy karać piwowarów. Ko kiedy będzie nie zaliczany, jak nikt nie wystartuje?
 5. Z wypowiedzi prezesa wnioskuję że to obecny zarząd dał dopy
 6. Rozumiem że następnym krokiem ograniczającym ilość konkursów będzie zapis, by nazwiska co najmniej połowy sędziów muszą zaczynać się np na "k"?
 7. 1, fermentacja cicha występuje bez względu na to czy chcemy czy nie : więc nie może być zbędna (to etap fermentacji, a nie fakt przelania piwa znad drożdży) 2. w browarach obowiązują inne reżimy i raczej spuszcza się gęstwę niż zlewa znad niej (choćby po to żeby mieć i wykorzystać gęstwę) ad1 jak można rozpoznać że zakończyła się fermentacja burzliwa i rozpoczęła cicha? ad2 Spuszcza się gęstwę jak jest stożek, ale sa browary co zlewają do leżaka. I moim zdaniem można to nazwać cichą.
 8. Skoro fermentacja cicha jest zbędna to dlaczego duże browary ją stosują?
 9. Bzdura. Cicha polegająca na przelewaniu do osobnego fermentora jest w większości przypadków zupełnie zbędna. Posprzątać po sobie to akurat powinny w końcówce burzliwej. Cicha w większości jest zbędna, a w jakich jest dopuszczalna?
 10. Nie wiem czy jak uwarzę drugą warkę odważę się twierdzić że to najlepsze piwo i takie ludkowie róbcie
 11. Zapodaj linka, to piwo wygrało jakiś konkurs?
 12. Słyszałęm tylko o rozerwanych butelkach, no chyba że wszyscy mieli butelki ze skazą
 13. W receprurach na wiki są piwa z ekstraktów które wygrały jakiś konkurs czyli można
 14. Przepraszam, a gdzie koledzy przerobili takie ilości tego chmielu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.