Jump to content

Pingwinho

Members
 • Posts

  244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Reputation Activity

 1. Like
  Pingwinho reacted to elroy for a article, Warzenie bez kompromisów. Receptury, opowieści i rewolucyjne medytacje w szkle.   
  "Warzenie bez kompromisów" to niezwykle praktyczny i innowacyjny przewodnik napisany przez Randy'ego Moshera, uważanego za jednego z najbardziej twórczych myślicieli w świecie piwa domowego i rzemieślniczego. Ta książka jest bezcennym źródłem wiedzy dla każdego, kto chciałby zagłębić się w fascynujący świat warzenia piwa.
   
  Mosher, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i niepohamowaną ciekawość, bada nie tylko tradycyjne metody warzenia, ale też przedstawia oryginalne i twórcze podejście do piwowarstwa. Książka jest pełna unikalnych przepisów - od tradycyjnych stylów, po eksperymentalne i niespotykane receptury.
   
  Autor z pasją dzieli się swoją wiedzą o historii piwa, jego składnikach, technikach warzenia, a także o sposobach oceny i degustacji piwa. "Warzenie bez kompromisów" jest pełne humorystycznych dygresji, a zarazem jest prawdziwą skarbnicą praktycznych wskazówek i ciekawostek z zakresu piwowarstwa.
   
  Nie ważne, czy jesteś doświadczonym piwowarem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z piwem, "Warzenie bez kompromisów" jest absolutnym must-have. To nie tylko przewodnik, ale również źródło inspiracji dla wszystkich, którzy chcą eksplorować nowe horyzonty w świecie piwa.
   
   
  "Warz niczym artysta, kierując się swoimi zmysłami i kaprysami. Warzenie piwa to nie inżynieria, smaku nie da się ująć w równania.
  Musisz po omacku przedzierać się przez każdą nową warkę, kierując się intuicją przy określaniu, co jest dobre, nadawać rytm, harmonię oraz kontrast, a następnie skłaniać poszczególne elementy, żeby wykroczyły poza swoja odrębność i wspólnie stworzyły coś wyjątkowego."

  "Warzenie bez kompromisów. Receptury, opowieści i rewolucyjne medytacje w szkle" kultowa książka Randy'ego Moshara w przekładzie Piotra Kucharskiego już niebawem 
   
  Randy Mosher jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli w świecie domowego i rzemieślniczego piwowarstwa. Pochodzący z Chicago, Mosher jest mistrzem nauki o warzeniu, który swoją niepokojącą ciekawość i twórczą energię kieruje ku sztuce warzenia piwa.
  Jego doświadczenie w warzeniu piwa wynosi ponad dwie dekady. W tym czasie Mosher nie tylko zgłębiał techniki i zasady warzenia, ale także badał bogatą historię i kulturę piwa. Jego praca zaowocowała publikacją kilku cenionych książek, w tym "The Brewers Companion" i "Radical Brewing" (pol. "Warzenie bez kompromisów"), które stały się niezbędnymi lekturami dla domowych piwowarów na całym świecie.
  Mosher jest regularnym felietonistą w All About Beer, a także częstym współpracownikiem Zymurgy, czasopisma American Homebrewers Association. Jego wkład w piwowarstwo został doceniony przez samą branżę - jest członkiem zarządu American Homebrewers Association i Chicago Beer Society.
  Z wykształcenia grafik reklamowy, Mosher korzysta ze swoich umiejętności, by twórczo przekazać swoją pasję do piwa i warzenia. Jego unikalne podejście do piwowarstwa - pełne kreatywności, eksperymentów i miłości do rzemiosła - przekłada się na jego pisanie, które jest równie porywające i inspirujące jak jego piwo.
   
   

 2. Like
  Pingwinho reacted to Dazhdbog for a article, IX Śląski Konkurs Piw Domowych (18-20 sierpnia)   
  Śląski Oddział PSPD zaprasza wszystkich piwowarów do uczestnictwa w IX Śląskim Konkursie Piw Domowych!
   
  Jak co roku, oddajemy Wam kategorie, w których każdy piwowar powinien znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji macie style jasne i ciemne, lekkie i tęgie, reprezentujące piwowarstwo niemieckie, amerykańskie i brytyjskie. W tym roku fani chmieli z PolishHops znajdą także coś dla siebie.   Konkurs obędzie się 18-20 sierpnia w Gliwicach, a ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 26.08. Miło nam poinformować, że partnerem konkursu został multitap Dobry Zbeer. Ten lokal zlokalizowany w centrum Gliwic ma w swojej ofercie piwa z 16 kranów. Gdyby tego było mało to na miejscu znajdziecie także lodówkę, w której półki uginają się pod sztosami w butelkach i puszkach. Oprócz tego na miejscu możecie się także posilić, gdyż kuchnia przygotowuje świetne potrawy Tex-Mex wg autorskich przepisów. Lokal ugości sędziów i będzie miejscem, w którym piwa zostaną poddane ocenie sędziowskiej.   We współpracy z Dobrym Zbeerem uruchamiany także dodatkową kategorię konkursową: Piwo Dobrego Zbeera. To kategoria otwarta, poza pucharem PSPD, w której bazą może być dowolne piwo. Baza ta powinna zostać wzbogacona jednym lub więcej dodatkami np. słodem, surowcem niesłodowanym, ziołami, owocami, przyprawami, warzywami itd. Piwo musi być zbalansowane, ale w swoim charakterze powinno być jak oksymoron "Dobry Zbeer", na przykład łącząc w sobie pozornie niepasujące do siebie smaki i aromaty. UWAGA! Kategoria ta ma szczególne wytyczne co do ilości butelek i oceny. Więcej informacji w regulaminie.   Konkurs przeprowadzony zostanie zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych PSPD, a wyniki Konkursu w 5 kategoriach, będą zaliczone do klasyfikacji Pucharu PSPD 2023/2024.   Opisy stylów: Doppelbock - https://bit.ly/SKPD_Doppelbock_opis Oat Wine - https://bit.ly/SKPD_Oat_Wine_opis Rauchmarzen - https://bit.ly/SKPD_Rauchmarzen_opis Polish Wheat - https://bit.ly/SKPD_Polish_Wheat_opis Micro IPA - https://bit.ly/SKPD_Micro_IPA_opis Piwo Dobrego Zbeera - https://bit.ly/SKPD_Piwo_Dobrego_Zbeera_opis
    Przykładowe receptury:  Doppelbock - https://bit.ly/SKPD_Doppelbock_receptura Oat Wine - https://bit.ly/SKPD_Oat_Wine_receptura Polish Wheat - https://bit.ly/SKPD_Polish_Wheat_receptura   Regulamin - https://drive.google.com/.../1Px4mkq66LfAfeISrekd.../view...    Wystartowała rejestracja zgłoszeń na IX Śląski KPD!
   
   Z tej okazji przypominamy wszystkie najważniejsze terminy:  Początek zgłoszeń: 01.07.2023  Start recepcji: 31.07.2023  Koniec zgłoszeń: 06.08.2023  Koniec recepcji: 11.08.2023  Ocena sędziowska: 18-20.08.2023  Ogłoszenie wyników: 26.08.2023    Platforma konkursowa: https://beerawardsplatform.com/ix-slaski-kpd 📘 FB: https://www.facebook.com/SlaskiKPD
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.