Jump to content

SwiniakCH

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SwiniakCH

 1. Używam pamela PRM+ od jakiś 10 warek. Grzałki 3.5kw od kolegi sprawek i 3.5kw zbudowane z dwóch grzałek 1.5kw i 2kw. Prosty w użyciu. Po ustawieniu automatycznego utrzymywania temperatury i współczynnika regulacji, trzyma ją + - 0.5 stopnia. Ładnie przechodzi do kolejnych kroków i nie ma problemów z podnoszeniem i utrzymywaniem temperatury. Można ograniczyć maksymalną moc grzałek. Nie wiem jak dokładna jest sonda przez nich dostarczana, ale na moje potrzeby nie spędza mi to snu z powiek. Miałem problem z wciskaniem przycisków, ale po telefonie do nich zostało to naprawione i działa jak należy.
 2. Może i będzie sztos, ale ja będę wiedział, że to już nie to, a lubię jak jest zrobione jak trzeba. Mam wśród gośći trochę osób lubiących smakować, a nie tylko pić wódkę na weselu , ale i będzie trochę osób, które będą chciały po prostu wypić piwko No ten roggenbier wydaje się być ok. Uwarzę go w weekend i zobaczę co wyjdzie.
 3. Dzięki, za życzenia i pomysły . Notatki przejrzę. Myślałem też o belgijskich drożdżach.
 4. Witam, 8 sierpnia mam swój ślub i na tą okazje chciałbym przygotować 2/3 różne piwa. Chciałem zrobić Stouta z owsem i laktozą, pszeniczne i grodziskie. Stout wychodzi mi bardzo dobry i on zostaje. Piwo musi być zabutelkowane max do połowy czerwca ,bo potem do ślubu nie będę miał możliwości go zabutelkować. Robiłem na próbę weizena i grodziskie z gotowych zestawów ze słodów, ale po miesiącu bardzo dużo tracą, a muszą wytrzymać od czerwca do sierpnia bez znaczącej straty smaku i aromatu. Jakie style polecacie górnej fermentacji, które mogę zrobić na przełomie kwietnia/maja które po butelkowaniu na początku czerwca wytrzymają do sierpnia. Ipa,apa,aipa odpada bo robiłem nie raz i po miesiącu to aromat był już kiepski. Dolna fermentacja odpada bo nie mam warunków do tego.
 5. Użyj środków do tego przeznaczonych jak np Antox, Pelox, PT-1 itp. Nakłada się te środki na grzałki według instrukcji, zmywa i grzałki stają się zdatne do używania. Sam używam tych grzałek i po wytrawieniu, nie ma żadnych zielonych osadów itp. Jak masz spawaczy w okolicy to polecam sie przejśc i popytać, mogą wytrawić za grosze. Jak samemu to będziesz robił, to uważaj żeby gołej skóry nie ubrudzić, bo to środki agresywne
 6. Witam, Stałem się posiadaczem garnka elektrycznego emaliowanego.Niestety ma on ubytki emalii(na dnie i przy górnym rancie)Garnek jest nowy,nie używany w związku z czym,chciałbym się dowiedzieć jak mogę zabezpieczyć te miejsca przed korozją,nim wleje tam wodę.Garnka będę używał do podgrzewania tylko wody.Chciałem użyć silikonu akwarystycznego,ale może macie lepsze rozwiązania.
 7. IPA 17.5L 14blg Oatmeal sweet stout 19L 13blg AIPA 17L 14.5blg Oatmeal sweet stout 19L 14.5blg Razem: 7079.5 L
 8. Witam wszystkich serdecznie Na forum bywałem często od 2lat lecz dopiero postanowiłem dołączyć do społeczności.Jestem piwowarem domowym,za sobą mam 7warek,obecnie kompletuje sprzęt,by warzyć więcej i lepiej !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.