Jump to content

Piotr Piotr

Members
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piotr Piotr

 1. Panowie czy przewód od wyszynku piwa z kega trzeba jakoś specjalnie sterylizować, czy wystarczy przepłukać od czasu do czasu wodą.
 2. Panowie szybkie pytania mycie butelek dezynfekcja przed rozlewem. 1 NaOH ? + Starsan ? 2 Tylko Starsan ? 3 Tylko Oxi ? Takie środki posiadam. Butelki po dwóch warkach, butelki są od razu płukane po wypiciu zawartości, brak osadu, filmu na szkle wewnątrz. Pozdrawiam ?
 3. Hahaha literówka, miało być tak profesjonalnie ?
 4. Dziękuję Anteks, sytuacja opanowana, mam nadzieję że nie doszło do zakażenia Pozdrawiam ?
 5. Witam wszystkich Panowie mam problem co zrobić Pszeniczne piwo fermentacja burzliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. Cała rurka odpowietrzająca w pianie i brzeczka na przykrywce Jakieś rady co z tym zrobić
 6. Witam Wszystkich Mam pytanie odnośnie fermentacji piwa Przenicznego. Chciałbym się poradzić w jakich temperaturach przeprowadzić fermętacje aby uzyskać posmaki goździków i bananów. Po fermentacji piwo będę przelewał do kega i sztucznie nagazowywał. Drożdże - Danstar Munich Classic Plan mam taki: 7 dni piwnica temp. 17-18 C następnie mieszkanie temp. 21-23 C bez przelewania na cichą Proszę o opinię i rady Pozdrawiam ?
 7. Witam Wszystkich Mam pytanie odnośnie fermentacji piwa Przenicznego. Chciałbym się poradzić w jakich temperaturach przeprowadzić fermętacje aby uzyskać posmaki goździków i bananów. Po fermentacji piwo będę przelewał do kega i sztucznie nagazowywał. Drożdże - Danstar Munich Classic Plan mam taki: 7 dni piwnica temp. 17-18 C następnie mieszkanie temp. 21-23 C bez przelewania na cichą Proszę o opinię i rady Pozdrawiam ?
 8. Termometr który mierzył temperaturę otoczenia w piwnicy wywaliłem do śmieci Nowy termometr pokazuje prawie taką sama temperaturę otoczenia jak i termometr na fermentor. Dziękuję wszystkim za dyskusję i pomoc. Pozdrawiam
 9. Panowie wytłumaczcie jak krowie na rowie Robię tak po uważeniu Warki myję fermentor węże ogólnie sprzęt gąbeczka pod ciepłą wadą, płynem do mycia naczyń, suszę i chowam do piwnicy. Następnie przy ponownym ważeniu piwa wyciągam sprzęt z piwnicy i nie wystarczy go znów przemyć gąbeczka ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń poczym zdezynfekować oxi i jazda ? Powinienem przed ponownym ważeniem umyć NaOH zneutralizować kwaskiem cytrynowym lub starsanem i wtedy jazda ? Czy NaOH można zneutralizować Oxi ? Samo Oxi nie wystarczy ? Pozdrawiam
 10. Wsypujesz do niego chmiel i zanurzasz go w brzecce na cichą ?
 11. Witam Panowie i Panie może opiszecie lub pokażecie jakie stosujecie metody oddzielania chmielin od brzeczki po cichej. Na pewno dużo Piwowarów ma swoje metody,k któreprzynoszą leprze efekty lub są bardziej skuteczne i efektywne i mniej z nimi pracy, oraz zmniejszają ryzyko zakażenia brzeczki. Pozdrawiam ?
 12. 8?faktycznie u mnie termometr jest wyżej niż fermentor stoi muszę to skorygować Pozdrawiam dzięki za pomocne komentarze ?
 13. Tylko że u mnie sytuacja jest odwrotna Temperatura otoczenia to 19 C a Temperatura brzeczki to 16-17 C zgodnie ze wskazaniami termometru naklejonego na fermentor
 14. Reasumując Panowie to jak z tą różnicą temperatur brzeczki i otoczenia Rozumiem że podana temperatura fermentacji drożdży w przepisie danego stylu odnosi się do temperatury otoczenia w jakiej stoi fermentor. ?
 15. Czyli wypieprze ten termometr co mi wskazuje temperaturę otoczenia w piwnicy
 16. Witam wszystkich Mam takie pytanie odnośnie temperatury fermentacji brzeczki Mianowicie u mnie w piwnicy termometr wskazuje temperaturę otoczenia 19C Lecz na frmentorze termometr wskazuje 16-17C czyli temperaturę brzeczki Pytanie jaką brać pod uwagę temperaturę jeśli chodzi o zalecenia temperatury dotyczacej fermentacji podawanej w przepisie danego stylu piwa. Czy powinienem przenieść fermentora do cieplejszego pomieszczenia aby wskazania temperatury na fermentorze ( brzeczki ) odpowiadały temperaturze fermentacji zlecanej w przepisie danego stylu piwa. Czy temperatura fermentacji dotycząca danego stylu piwa odnosi się do temperatury otoczenia w której powinien znajdować się fermentor. Pozdrawiam ?
 17. Dziekuje wam wszystkim za cenne podpowiedzi i pomoc Pozdrawiam ? Ale cały czas trzymać na burzliwej, czy do domu na cichą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.