Jump to content

borekpriv

Members
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by borekpriv

 1. Też kiedyś w brzeczce o wysokim blg chmieliłem na bogato , efekt taki że alfa kwasów co kot napłakał niektóre koncerniaki miały więcej goryczy. Ale żonie smakowało.
 2. Witam , od jakiegoś czasu chodzi za mną aby zrobić swoje własne spersonalizowane kapsle , tzn. kapsle kupne , ale nadruk mój , jaka technika itp. Może już ktoś przerabiał temat ,bardzo proszę o konstruktywną dyskusję .
 3. Robiłem mały eksperyment (barometr Fritzroya) i kupiłem chlorek amonu. Robiłem małą warkę, przeniczne na WB-06 , ale miałem już połowę saszetki otwartej już ponad od 1,5 miesięcy leżącą w lodówce. Po nawodnieniu drożdży dodałem troszkę brzeczki i po 2 h zero piany i reakcji.Ale gdzieś kiedyś czytałem że dobrą pożywką dla drożdży jest chlorek amonu. Zapodałem dosłownie szczyptę , po ok 15 już zaczęła dosyć mocno zawiesina pracować .Po ok 30 min już bardzo spieniona była zawiesina drożdżowa. Po napowietrzaniu blenderem zaczęła się bardzo gwałtowna burzliwa .Jakie piwo w smaku , nie wiem dzisaj butelkuję i na pewno spróbuję i przekażę Czy ktoś już próbował z chlorkiem amonu ? Tu info o chlorku http://bioskamed.pl/pl/p/Chlorek-amonu-1-kg%2C-Salmiak/110
 4. Jest już lepiej , powoli gazuję , i są efekty , dziękuję za pomoc.
 5. Odgazowałem je , leci minimalnie ,powoli ale jest z małą zawartością gazu,teraz trzeba było je z powrotem nagazować .Lepiej robić strzały czy powoli jednakowym ciśnieniem przez kilka dni .Jest wtedy różnica jeżeli piwo przyjmie taką samą ilość gazu ?
 6. No coś tam zostanie , sama woda raczej nie .Dobra to są tylko moje dywagacje .Może się ktoś mądrzejszy ode mnie odezwie i sypnie jak z rękawa.
 7. Tak , ale to co zostanie , to piwo z niską zawartością alko.Tylko czy da się wypić.
 8. A jakby wymrozić , alko będzie płynne ,odlać , a reszta powinna być z małą zawartością % , tylko czy to wymrażanie nie wpłynie na smak?
 9. Zakegowałem w kegi pepsi , bez refermentacji , szybkie gazowanie 2,5 co2, bujanie kegem , 3x .Tydzień temu ,temperatura ok 8 stopni C , i ciągle piana .Kran Cellia i picnic . Na Celli wąż fi6 i przy kranie przejście na fi 8 i piana na maxa , długość 2 metry.Na kranie typu picnic wąż 5mm 5 metrów i troszkę mniejsza piana . W wężykach nie ma piany.Ciśnienie do wyszynku na kegu 0,8.Co ciekawe piwo słabo nagazowane .Już sam nie wiem co robię nie tak , a od piany jeszcze mi się beka
 10. Facebook jest zły , przez niego giną fora . Na chwilą obecną mogę wspomóc technicznie 3x keg pepsi cornelius 19l Co2 5kg 4 razy ballock pepsi 1raz reduktor co2 1x kran celli 10 skrzynek z butelkami 0,5l część 50/50m do mycia dezynfekowania/płukania dezynfekcji 1x skrzynka z butelkami typu "krachel" 0,5l Surowcowo : gęstwa Drożdże Fermentis Safbrew WB-06 2 tygodnie 1sza tura Słód karmelowy Carapils 0,5kg 1 x Ekstrakt słodowy niechmielony - PALE ALE 1,7 kg Słód Red Ale (melanoidynowy) Viking Malt 0,2 kg Drożdże Fermentis Safbrew S-33 11,5 g Drożdże Fermentis Safbrew WB-06 5,5g Safale s-04 opkx Słód pale/alem kg słod przeniczny 3 kg lubelski 100 gram caskade 100 gram marynka 100 gram Dopiero zaczynam więc mam nadzieję iż oferta pomocy i współpracy się rozszerzy i jestem skory do pomocy.
 11. Ok już tam jestem, ale tam są posty z wydarzeń,a tu może być ciekawiej,
 12. Wprawdzie jestem tu nowy, i na razie 2 warki na koncie , ale przydałoby się wsparcie regionalne np. drożdże nie wystartowały i nie mam innej paczki , stłukł się spławik itp itd , jadę pożyczam oddaję .Przydało by się coś , lub kogoś mieć blisko w razie potrzeby aby pomóc. Więc jeżeli jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic to zapraszam. Jakby co mogę wspomóc.
 13. Drożdże WB-05 receptura Drożdże inne niż w oryginalnej recepturze i tu akurat pasują te smaki
 14. Do pszenicznego zastosowałem WB-05 , ale czy to normalne że ja wyczuwam a inni nie ? ,3/4produkcji rozdałem i tylko ja je wyczuwam inni nie.
 15. Może to dla doświadczonych piwowarów banalne pytanie ale ciekawi mnie jedna sprawa , mam nikłe doświadczenie ale sporo czytam. Na razie zrobiłem 2 warki 1dna z brewkitu , druga z ekstraktu niechmielonego i częściowym zacieraniem słodu (przepisy Jancewicz). I w obydwu warkach wyczuwam goździki. Ale mało tego , mój brat też zaczyna i u niego też wyczuwam goździki , śmieje się ze mnie. Myślałem nad tym , i wydaje mi się że chyba tu winna temperatura fermentacji burzliwej , wszystkie były w temperaturze 20-21 stopni , czy się mylę?. Ostatnie pszeniczne , goździki i banany :).Niestety jeszcze nie mam termostatu , powinien dojść na dniach.Więc proszę o odpowiedź Pierwsze moje to Silesian Lager(brewkit) , drożdże no name a drugie to Przeniczne z ekstraktu z zacieraniem słodu LINK Brata Vienna Lager (brewkit) i Mexican Carveza (brewkit).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.