Jump to content

Cervezapapi

Members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Cervezapapi's Achievements

 1. Czy w obecnej sytuacji rozważane jest przesunięcie konkursu np. o miesiąc, tak jak to było w zeszłym roku? Niektóre kategorie są najlepsze, gdy są młodymi piwami.
 2. Szanowni Organizatorzy, Myślę, że Flandersa warzy się na zaś, nie jest to popularna kategoria konkursowa. Czeka się właśnie na "ten moment". Jeśli ktoś poświęcił miesiące, lata na produkcję, wydał kasę na beczkę, to zasługuje na to, żeby pozamiatać w konkursie. Osobiście nie miałbym problemu z tym, że wygrał człowiek, który włożył w to masę pracy i specjalizuje się np. w tym jednym, konkretnym stylu. Nawet nie przeszkadzałoby mi, że wygrał miesięczny przedstawiciel kategorii. Liczy się chyba feedback ze strony Sędziów i wyciągnięcie wniosków, czy stosunek wysiłku, środków i czasu ma realne przełożenie do jakości i zajętego miejsca w konkursie? Fajnie byłoby dopuścić Flandersy, które miały kontakt z drewnem. Paradoksalnie, tradycyjnie przecież produkuje je się właśnie w taki sposób, żeby beczka była mało do niewyczuwalna, więc to też swego rodzaju skill.
 3. Podbijam, zrezygnowałem już z kilku styli, bo zwyczajnie nie zdążą się ułożyć...
 4. Po niecałych 24h od zadania widać pracę drożdży, w smaku jeszcze spora brzeczkowość, ale kwas jest już wyraźny (jak na tak krótki okres czasu). W aromacie znowu brzeczka i minimalne białe owoce. Czekamy.
 5. Kiedyś czytałem, że kwas mlekowy w tych drożdżach to anomalia i efekt stresu. Może komórki po zaznajomieniu się z brzeczką za pierwszym razem, później rozpoznają to środowisko i fermentują normalnie? Wybaczcie dość mocne strzelanie we mgłę.
 6. Kurcze wielka szkoda. Wczoraj warzyłem piwo i zadałem właśnie te drożdże. Po pracy sprawdzę, czy w ogóle ruszyły. Podczas rehydratyzacji wszystkie opady na dno zostawiając czystą, klarowną wodę. Jestem ciekaw, czy są trzepnięte, czy ten typ tak ma..
 7. Witam, Czy w Catharina Sour dopuszczalne jest użycie naturalnych soków NFC? Pozdrawiam,
 8. Cześć! Jeśli w grudniu sytuacja w Polsce będzie na obecnym, lub nie daj Boże gorszym poziomie, to czy rozważane jest odwołanie konkursu? Zdrówka wszystkim, CP
 9. Cześć! W opisie stylu Braggot dopuszczalna barwa wynosi 32EBC. Czy zaakceptowany zostanie ciemniejszy wygląd przez użyte dodatki (przyprawy, sok, owoce etc.)? Opis sam sugeruje konsultację z Organizatorem, więc czy są dodatki kategorycznie zakazane w tej kategorii? Pozdrawiam,
 10. Dokładnie, zastanawiam się jaka była temperatura, jak zaczęły pracować! Szkoda, że nie zmierzyłem. Tak, czy siak te drożdże są bardzo wdzięczne i za bardzo nie narzekają na robocie ?
 11. Miałem podobny problem, ale na naszym rynku można już znaleźć suche drożdże Kveik z Lallemand. Po tygodniu burzliwej jestem zachwycony. Piwo (gruit - bez chmielu) pachnie jak multiwitamina. Dodatkowo nie miałem czasu zbytnio chłodzić brzeczki i zadałem je w 43 stopniach (!). Poradziły sobie bardzo dobrze.
 12. Szanowni Pasjonaci Piwa! Dzień dobry wszystkim! Od 6 lat jestem piwowarem domowym. Ciężko mi zliczyć ile warek mam na koncie, ale staram się warzyć co miesiąc, - półtora. Dwa z moich piw zdobyły medale w jednym z konkursów piw domowych. Pasjonuję się głównie koźlakami, barrel agingiem, gruitami i piwami historycznymi. Pracuję również w jednym z browarów regionalnych. Forum traktuję jednak jako hobbystyczną część mojej pasji, dlatego nie będę poruszał tutaj tematów życia zawodowego. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie jak swojego ? Pozdrawiam! Piwu Cześć!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.