Jump to content

bless

Members
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bless

 1. Dużo przepisów jest w książce jak warzyć piwo dodatkowo jest bardzo dużo przydanej wiedzy na początku.
 2. mam centralny zmiękczać wody, więc ten trop odpada. Sam już nie wiem czy na wszystkich piwach tak miałem...
 3. dzięki za informację. Ten blady nalot na środku fermentora jest normalny czy świadczy o infekcji?
 4. Czyli wszystkie butelki do wylania? Jaka to infekcja?
 5. Dziś rozlewałem świąteczne z BA. Piwo odfermentowało z 13,5blg do 4 blg. Po otworzeniu fermentora wydostał się intensywny zapach wręcz gryzący. Po pobraniu próbki do szklanki zapach nie był już gryzący, w smaku było ok. wygląd tego co zastałem w fermentorze, czy to infekcja czy tak intensywny zapach dały drożdże? Ponoć mogą dać "fenolowe smaki - zwłaszcza nuty bananowe, goździkowe i pieprzowe". przyprawy: Imbir 20g Cynamon 20g drożdże: Safbrew T-58 11,5
 6. "Uniwersalny wąż igielitowy ogólnego stosowania, niezbrojony, przystosowany do kontaktu z żywnością. Średnica wewnętrzna 10 mm. Grubość ścianki: 1,5 mm. Odporność na temp.: -10°C do +60°C." Opis z browarmator. Mam i idealnie pasuje
 7. @zielony07 Zalewasz całe wiadro, tak jak to robią w stanach? Jakie masz proporcje że jesteś wstanie doczyścić zasyfione butelki? Ja do tej pory zalewałem wannę ciepła wodą, wrzucałem 2 skrzynki butelek i dawałem do tego 2 tabletki do zmywarki, ale i tak cześć butelek trzeba było szczotą szorować.
 8. Jakie masz metody stosowania zalewasz butelki/kegi do pełna roztworem i czekasz czy robisz 2-3 litry i myjesz szczotką/gąbką?
 9. @x1d Czemu już nie stosujesz? Za wysoka cena czy za niska skuteczność?
 10. Gdzie widziałeś oryginale pbw w takiej cenie? Ja wrzuciłem potrzebne produkty w koszyk i przy zakupach za 90zł z dostawą wychodzi 2,7kg gotowej mieszanki, (33zł/kg) i jeszcze niektóre składniki nam zostaną. Oryginale pbw znalazłem najtaniej za około 80zł/kg.
 11. Chyba jednak i tak spróbuję. Pamiętasz jak długo i na jakich obrotach mieszałeś? Chodzi tylko o wymieszanie czy też rozdrobnienie składników? Czy po pbw home made powinno się użyć kwasku cytrynowego, ze względu na naoh?
 12. @Koora Jak oceniasz swoją mieszankę po kilku miesiącach? stosujesz dalej?
 13. Też tak słyszałem. A nie chce się bawić sodą kaustyczną. Czyli co szukamy jeszcze jednej osoby, i możemy zamawiać. Ew jak nie znajdziemy to możemy zamówić we 2 1,8kg na https://homebrewing.pl/pbw-five-star-wielofunkcyjny-srodek-myjacy-1-8-kg-p-339.html @dori kiedy będziecie mieli ponownie pbw?
 14. Na browar biz jest za 309zł. A po ile wcześniej kupowałeś?
 15. Gdzie najtaniej można kupić pbw w opakowaniach 3,6kg lub 1,8kg? Większość sklepów nie ma na stanie albo ma kosmiczne ceny. Ps. Ktoś chętny na wspólny zakup?
 16. Niestety nie mam co2. Pytanie co z fermentorem jeśli nic sie nie rozwinie. Umyć wodą z mydłem czy kretem?
 17. Może zaczekać 4-5dni zobaczyć co będzie się działo i dopiero w tedy zdecydować?
 18. Witam, 11 lipca uwarzylem atak chmielu z BA. fermentacja od 17c podnoszone co 24h o qc w górę. Dziś zauważyłem na pokrywie fermentora pleśni. Piwo pachnie normalnie. Wylać czy dodać chmiel na cichą i rozlać? Piwo najprawdopodobniej wyszło przez czop z waty i stąd ta pleśń na zewnątrz. Chyba zbyt szczelnie zamknąłem fermentor na burzliwą. Pokrywę oraz rant fermentora wyczyściłem oraz zdezynfekowalem spirytusem.
 19. Dzięki za pomoc. Będę eksperymentował.
 20. Pytanie ile odjąć ekstraktów żeby nie stracić za dużo na smaku.
 21. Dając jedną puszkę ekstraktu osiągnę około 6 blg przy 20 litrach piwa. Czy mogę poprawić smak dodając słody specjalne i zacierać partial mash?
 22. Bardziej myslalem żeby dodać mniejszej ilość ekstraktów, żeby nie ograniczać się tylko do jednych drożdży. Tylko nie rozumiem czym różni się zacieranie piw niskoalkoholowych od piw normalnych. Czy wtedy też dodaje się mniej słodów? W innych wątkach widziałem, że niskoalkoholowe zaciera się w innych temperaturach. Teraz pytanie jak to zrobić na ekstraktach. Może dodać połowę ekstraktu a drugą (mniejszą)cześć zatrzeć jako partial mash?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.