draker
Members-
Postów
111 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
Browar Draker
-
Rok założenia
2021
-
Miasto
Oborniki
Kontakt
-
Imię
Szymon
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia draker
-
Ta sama warka wygrała w Grodzisku i teraz GP czy dwie różne?
-
draker zareagował(a) na odpowiedź w temacie: anteks piwowarzy
-
Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony
draker odpowiedział(a) na gawo74 temat w Piaskownica piwowarska
@gagadeek W jakiej temperaturze odbywa się refermentacja? Czy przed otworzeniem butelki schłodziłeś ją wcześniej? Butelkę najlepiej wstawić na 1-2 dni do lodówki, aby dwutlenek węgla rozpuścił się w piwie. Przenieś butelki do cieplejszego miejsca i sprawdź nagazowanie po tygodniu. -
Jedna próbka dodatkowo z suszonymi drożdżami piekarniczymi, a druga bez. Jak po tygodniu ,ani jedna i druga nie ruszy to można butelkować i spać spokojnie.
-
Pawelw3 zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Piwo na T-58
-
Odlewasz próbkę, dodajesz drożdże piekarnicze i trzymasz w ciepłym miejscu. Spróbuj jeszcze trochę pobujać fermentorem.
-
Śmiało podnieś do 23C, albo nawet i wyżej, zostaw na tydzień w spokoju i zrób pomiar. Możesz jeszcze zrobić test FFT.
-
Jaka była temperatura fermentacji i jaką temperaturę brzeczki masz obecnie? Jakie dodatki poszły do piwa? Laktoza?
-
Zakup lodówki z zamrażarką mija się z celem, ale rozwiązanie które wysłałeś powinno się sprawdzić. Gdybym dziś stał przed zakupem to poszedłbym w dużą zamrażarkę, a nie lodówkę. Moim zdaniem jest to rozwiązanie bardziej wydajniejsze i przyszłościowe - można dokupić pasy grzewcze i fermentować kilka piw w różnych temperaturach.
-
Szumidło zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Pierwsze piwo - Coopers Lager
-
RenoGatT zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Fałszywe dno a ilość wody
-
Tak i tak
-
Czy warto wypełniać fermentory dwutlenkiem węgla?
draker odpowiedział(a) na vmario temat w Wsparcie piwowarskie
Co to znaczy dmuchać i dmuchać? Jak długo? Osobiście zakupiłem właśnie butlę 2kg tylko do przedmuchu fermentora przed butelkowaniem i różnica w moim przypadku jest widoczna jeżeli chodzi o utlenienie. Przedmuchuje fermentor na wolnym przepływie około minuty (czytałem, ze wystarczy 30 sekund). Butelek nie przedmuchuje. Fabian Wojciech wygrywa konkursy piw mocno chmielowych fermentując we wiadrach, więc można Choć zapewne fermentacja ciśnieniowa to najlepsza opcja. Jeżeli chodzi o butlę 2kg to długo szukałem kogoś kto mi butlę wymieni/napełni. W punktach wymiany nie bawią się raczej w takie małe butle, a mało kto w mojej okolicy napełnia butle na miejscu. -
draker zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Natlenianie brzeczki podczas transferu do fermentora.
-
Możliwe, że to kwestia wody. Jakiej użyłeś?
-
meszek zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Browar Niebò
-
Jeżeli nie interesuję Cię dokładny pomiar to nie trzeba konfigurować/kalibrować, nawet nie wyłączam Ispindla na czas mycia plastików. Osobiście Ispindla używam tylko w celu informacji kiedy fermentacja zwalnia/zatrzymała się oraz pomiaru temperatury. Nie zwracam uwagę na wartość odczytu, czasem mam wartości ujemne. W moim przypadku różnica między sondą na fermentorze i Ispindlem wynosi 0,3 C.
-
sociol zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony
-
Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony
draker odpowiedział(a) na gawo74 temat w Piaskownica piwowarska
Instrukcje od zestawów należy wyrzucić do kosza, albo robić dokładnie odwrotnie. Jeżeli fermentacja zaczyna zwalniać to temperaturę należy podnosić, a nie obniżać. Obniżać temperaturę warto(o ile w ogóle) dopiero, gdy drożdże wszystko dojedzą i po sobie posprzątają, czyli około 2-3 tyg. od startu fermentacji. Jeżeli chodzi o smak to zostaw dla pewności jeszcze tydzień w mieszkaniu i butelkuj. Jak masz możliwość to przenieś w jeszcze cieplejsze miejsce, niż dotychczas. -
Ispindla polecam rozbierać na części i wrzucać do NaOH. Początkowo nie rozbierałem tylko wrzucałem całego do sody i na gwincie zebrały się dzikie drożdże. Niestety skończyło się infekcją i to nie jedną.
-
4 gr cukru na butelkę 0,5l to zdecydowanie za dużo. Butelkowanie piwa po 10 dniach to proszenie się o granaty w dodatku najprawdopodobniej drożdże nie zdążyły po sobie posprzątać i piwo po prostu będzie średnie. Niczego nie otwieraj i nie dosypuj. Za szybko zabutelkowałeś piwo i możliwe, że drożdże oprócz cukru dodanego do butelki dojedzą jeszcze cukry resztkowe. Poczytaj trochę więcej o piwowarstwie zanim następnym razem weźmiesz się za robotę, bo prosisz się o kłopoty.
-
Przecież na to wszystko składa się wiele czynników, a nie tylko kwestia 14 czy 25 dni fermentacji. Można zrobić świetne piwo dolnej fermentacji, gdzie po 14 dniach fermentacji od razu zaczynasz lagerować i nie ma kwestii przegazowania. Z drugiej strony możesz zrobić górną fermentację trzymać 25 dni w temperaturze fermentacji, a i tak będzie średnio piwo i w dodatku przegazowane.