Jump to content

Jordan

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Jordan's Achievements

 1. Miałem nadzieję na lekko miodowe i słodkie piwo ale nie pomyślałem, że drożdże i tak zjedzą cukier 😅. Poczytam o temperaturze i postaram się przygotować jakiś moduł chłodzący (może skorzystam że styroboxu i peltiera). Powalczę i mam nadzieję na lepsze efekty kolejnego nastawu! 😀
 2. Dziękuję, na pewno sprawdzę i zamówię przed kolejnym nastawem! Nie mam niestety jak obniżyć temperatury. Powiedz mi proszę, czy kacogenne oznacza niedobre czy po prostu mocne? Przepraszam, że tak dopytuję ale jestem laikiem w tym temacie...
 3. Bardzo dziekuje za Wasze opinie i pomoc! Obawiałem się, że poległem przy pierwszej próbie. Czekam grzecznie aż skończy pracować i się wyklaruje. Przeleję w butelki i poczekam na efekt za kilka tygodni!
 4. 23,1 stopni, 54% wilgotności w pomieszczeniu.
 5. Witam wszystkich bardzo serdecznie! Wstawiłem niedawno swoje pierwsze piwo. Za namową sklepikarza doradcy zakupiłem Brekwit Gozdawa Czech Pils oraz zacier słodowy. Do piwa dodałem również 2L miodu wielokwiatowego. Piwo pracuje już 14 dni i dalej pyrka. Dzisiaj sprawdziłem BLG i wskazuje na 2-3 może 1-2. Zapach piwa jest genialny ale ma jednak lekko kwaśny smak i wydaje się mocne. W trakcie tworzenia kilkanaście razy wyparzalem sprzęt przed każdym użyciem. Istnieje znikoma szansa, że piwo zostało zakażone. Na bokach pojemnika fermentacyjnego widoczny jest osad. Na dole fermentatora gęsty osad około 2 cm (w tym samym kolorze co na ściankach). Na brzeczce widoczne bąbelki co2. Zdjęcie poglądowe w kiepskiej z racji warunków jakości dodaje jako załącznik. Moje pytanie to: Czy piwo może mieć lekko kwaśny smak przy takiej ilości cukru, jaka została dodana? Czy być może należy je wylać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.