Jump to content

zasada

Members
 • Posts

  3931
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  159

zasada last won the day on March 20

zasada had the most liked content!

8 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

34152 profile views

zasada's Achievements

 1. https://piwo.org/forums/topic/8553-mini-zacieranie/?do=findComment&comment=182907 https://piwo.org/forums/topic/369-warzenie-z-ekstraktem-i-ziarnami-specjalistycznymi/
 2. Płatki owsiane do zacierania (patrz blog Dori), skórki pomarańczy pod koniec warzenia. Czytaj tutejszą wiki i forum a będziesz rozgrzeszony. Lepiej zacznij od 5 kg wtedy będziesz najwyżej miał zapas. Na początku wydajność częściej bywa niższa niż wyższa. Zobacz tabelę i wpis oparty o How to brew:
 3. Trochę na temat pszenicznych:
 4. Łap referencyjne dwa materialy z Beer and Brewing: https://beerandbrewing.com/make-your-best-pumpernickel-stout/ https://beerandbrewing.com/recipe-atlas-silent-neighbor-stout/ Receptura jes za paywallem niestety. Edit: @nihir ale ktoś ją już wrzucił do Brewersfriend: https://www.brewersfriend.com/homebrew/recipe/view/1464000/pumpernickel-stout Wrzuć do brewness, przeskaluj, pokombinuj.
 5. @Piotr Duer Ja nie do końca w temacie ale o różnych ziołach w piwie na forum było sporo pisane w tematach o gruitach. Dokopałeś się do tych wpisów już? edit:
 6. To zrób z tego dużo summer ejla a do neipy się przygotuj.
 7. Na HBT i na reddicie opisane jest klonowanie Speidla. Może cos dla siebie wyciągniesz. Idę po drugą kawę, zaczynam widzieć na oczy.
 8. Czyli nie dno a kosz. Na szybko znalazlem strone o klonie brewmeistera ale z telefonu nie jestem w stanie jej obszukać czy jest to adekwatne do Twojej sytuacji: https://arniew.wordpress.com/ Edit: e,.jednak ta strona jest o dwunaczyniowym rozwiązaniu czyli nieadekwatna. Tak to jest jak się gugla na slepo jeszcze.
 9. zasada

  lol :)

  Z dzisiejszego discorda samopodpierdółka: Edit: ja serio bardzo lubię T58!
 10. zasada

  Różności

  Różności. Zdjęcia/ skany stron z książek, fotki z warzenia, pierdoły okołopiwne.
 11. Przez HBT oczywiście. Działania zastępcze: nie warzę to wygrzebuję różności.
 12. Wszysciutko! Na grylu w śmingusa & prima aprilis.
 13. Ciekawostkowo, na frankofońskim forum piwowarskim także mają swój arkusz piwowarski kalkulacyjny: Beerxcel.
 14. Jeszcze można wyszukać taką treść porównująca owies słodowany i płatki owsiane w NEIPA: https://brulosophy.com/2018/10/01/flaked-vs-malted-oats-in-a-new-england-ipa-exbeeriment-results/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.