Jump to content

zasada

Moderators
 • Posts

  3799
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  146

zasada last won the day on September 22

zasada had the most liked content!

8 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

31421 profile views

zasada's Achievements

 1. zasada

  lol :)

  Znów zrzynka z HBT.
 2. Autor receptury daje wybor, drozdze weizenowe albo lagerowe. Mi sie wydaje, ze oryginal jest na weizenowych, czyli górnych. Zrobilem na lagerowych a na drugą wersję juz nie starczylo mi siły. Weizenbock z porterem baltyckim imo dzieli tylko wysokie blg i abv. CP ma pszenicznego portera w zestawach z zacieraniem ale nie robiłem nigdy więc się nie wypowiem ale może to jest kierunek dla Ciebie?
 3. Ja tez +1 do weizenbocka. Jesli zdecydujesz sie na niego, masz duży wybór szczegółów. Od klonu Tap5 - jasnego i nachmielonego nowofalowo (KLIK), do klasycznego i ciemnego klonu Aventinusa.
 4. Dzisiaj wyjalem ze skrzynki.
 5. Ja bym przegotował, wystudzil i dodał jak już drożdże będą roznujane.
 6. No i wiadomo co jest. Przed chwila wszedl newsletter, w którym można wyczytać: Drodzy Czytelnicy "Piwowara", Numer 46 jest już zamknięty, wydrukowany i przekazany do dystrybutora celem wysyłki do Was - miało się to odbyć tradycyjnie w połowie września. Niestety, z powodów niezależnych od nas część nakładu przeznaczona dla odbiorcy indywidualnego (członkowie PSPD i prenumeratorzy), nadal oczekuje u naszego dystrybutora - Poczty Polskiej - na rozesłanie. Nie zostaliśmy zawczasu uprzedzeni o problemach PP (relokacja magazynu), które mogą wpłynąć na tempo kolportażu czasopisma. Mimo wszystko - przepraszamy za niezawinione przez nas opóźnienie i mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie się mogli cieszyć lekturą. Redakcja i Zarząd PSPD
 7. U mnie też jeszcze nie było.
 8. edit: uzupełniłem receptury edit: północnoamerykański 2-row to jest słód popularny w USA, używany jako słód bazowy. W Europie w sumie używany w ten sposób jest pilzneński. O GPH czyli gramoprocentach humulonów przeczytacie na forum i w przepisie na FAH.
 9. Najnowszy numer BYO o warzeniu SMASH: https://byo.com/article/keep-it-simple-its-a-smash Wygląda jaby bylo bez paywalla. Edit: jednak paywall, popracuję pozniej
 10. Świetna wiadomość! Poprawiłem datę, nadałem tytuł i przeniosłem post z wątku "Wschodnie piwowarstwo" do osobnego wątku w podforum Internet. Dodam, że rejestracja i udział są darmowe.
 11. White Labs wprowadza kolejne suche drożdże. Tym razem London Fog! https://www.whitelabs.com/news-update-detail?id=108
 12. Dzisiaj ostatni dzień na udział, jutro rano zamykam formularz i zaglądam w arkusz z odpowiedziami. Podsumowania etc. do połowy miesiąca.
 13. Musze przyznać, że czytanie Twoich postów wymaga odrobiny poczucia humoru/ niejednokrotnie wzmaga uśmiech.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.