Jump to content

zgredooo

Members
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by zgredooo

 1. Nie używam suchego tylko płynny zawsze.... Wymieszałem i właśnie to zostało....
 2. To mogły by się dostać drożdże do brewiktu gdzieś podczas procesu produkcji ?
 3. Czyli nie trzeba go przelewać do drugiego pojemnika ? Nie powinna się wdać infekcja ? Czy miał ktoś kiedyś takie drobinki w brewkicie ? Zastanawiam się czy do wyrzucenia jest....
 4. Ok, następnym razem sprawdzę opcję z strzykawką.
 5. Takie pytanie, dziś podczas rozlewu i dodawaniu cukru do nagazowania, strasznie mi się pieniło piwo w butelce po dodaniu cukru. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Mogła to być wina temperatury piwa do rozlewu ?
 6. No to będzie za niska bo według termometru jest 12 stopni.
 7. A na drożdże górnej zapewne będzie już za zimno czy można ewentualnie próbować z nimi też ?
 8. Czyli jedna paczka drożdży może być za mało ? Według informacji na drożdżach to wychodzi saszetka na 20L.
 9. Ok, jako, że mam już niską temperaturę w piwnicy nadszedł czas na zrobienie lagerana drożdżach dolnej fermetnacji. Czy wystarczy je zadać na na brzeczkę o temperaturze docelowej bądź zbliżonej do docelowej czy może trzeba je jednak zadać w temp około 20 stopni i powoli schładzać do temperatury docelowej ?
 10. No to mogą być źle skalibrowane bo ten drugi to z większą temperaturą już jest raczej po fermentacji bo tak leży już ponad miesiąc. To jakie polecasz termometry na fermentor naklejane ? Tak zrobię przeniosę do temperatury pokojowej już pod sam koniec.
 11. Dziwna sprawa wyszła w nowym nastawie brewkitu. Mam dwa fermentory nastawione. W piwnicy termometr pokazuje 15°C. Termometr w jednym fermentorze pokazuje 14°C a w drugim 16°C. Skąd taka różnica w temperaturze w pierwszym pojemniku i czy nie jest to przypadkiem za mała temperatura na US05
 12. Ok, dzięki za informację. To poszukam ich ale z tego co widzę jest ich słaba dostępność. Dodatkowo też zakupiłem ekstrakt i jak na zdjęciu jeden z nich ten po prawej jest mega napęczniały. Będzie z niego jeszcze coś czy go reklamować od razu ?
 13. Ok, przyznam, że jak na samo rozlanie to piwo fajne wyszło. Teraz się przymierzam do zrobienia Pilsa. Kupiłem zestaw German Pils ( jest to chyba gozdawa). Jako, że nie ma tam za dużo informacji ani w intrenecie na jego temat nasuwają mi się pytania. W piwnicy mam obecnie 15 stopni, czyli fermentacja będzie w około 17 czy nie będzie to za wysoka temperatura ? Czy lepiej zrobić coś boxa i w nim fermentować ? Czyli drożdże zadać w temperaturze około 10 stopni, uwodnić je ewentualnie w 22 stopniach ? i dalej fermentować w około 10 ?
 14. Czy jest możliwe, że burzliwa się zakończyła po 3 dniach czy coś mogło pójść nie tak ? Robiłem teraz warkę Bewitched Amber Ale z Coopersa.
 15. Zrobiłem warkę tak jak ty. Zobaczę jak wyjdzie ;-) O dziwo szybki start drożdży był
 16. Dziwne, został mi jakiś osad po rozlaniu brewkitu na garnku....chodzi o Northwest Pale Ale... we wcześniejszym tego nie miałem Czy jak robicie piwo z brewkitu to gotujecie wodę potem gotujecie jeszcze raz po dodaniu zawartości puszki czy tylko raz gotujecie samą wodę ?
 17. O, i teraz pytanie czy jak wezmę takie 2 brewkity na 17L czy wrzucać 2 saszetki drożdży ? bo nie jest napisane ile ich tam jest
 18. Ok, bo tak mnie zastanawia jedna rzecz. Zamówiłem sobie zestaw Northwest Pale Ale Mr Beer i tam jest przepis na 8.5 L i tak mnie zastanawia czy jak dodam sam ekstrakt niechmielony aby dojść mnw. do 20 L to czy smak będzie taki jak ma być czy jednak może smak być rozcieńczony za bardzo z jednego takiego brewkitu na te 20 L.
 19. Tak jeszcze dopytam. Czy jest sens robić piwo np: z dwóch takich samych brewkitów ? Czyli zamiast dodawania jednego ekstraktu niechmielonego użyć dwóch chmielonych. Czy tak zrobione piwo nie będzie bardziej wyraziste w smaku ? Jakie mogą być też ewentualne skutki użycia dwóch saszetek drożdży ?
 20. Ok rozlałem pierwsze piwko z brewkitu. Lecz smak jest lekko kwaskowaty. Czy może to być wina danego brewkitu i drożdży czy może przy refermentacji ta kwaskowatość się zmniejszy ? Ile razy / jak długo można używać rozrobiony oxy ?
 21. Takie dwa pytania do forumowiczów. 1. Czy orientujecie się czy mogę gdzieś kupić skrzynki na butelki plastikowe 1l PET ? 2. Czy ktoś może korzysta z takich beczek ? Keg 5l z kranikiem Zastanawiam się nad optymalizacją przechowywania zrobionego piwa.
 22. Do rurki chcę wlać przegotowaną prawie wrzącą wodę plus zakryć watą. Jak dziś nastawię to wątpię aby skończyło się fermentować do końca tygodnia.
 23. Wielkie dzięki. Jak długo mogę zostawić w fermentatorze nastawione już piwo ?\ Planuję 2 tyg urlop i zastanawiam się czy mogę zostawić taki zestaw nastawionego piwa na około 3 tyg.
 24. Dziękuję za wszelkie informacje. Na przyszło jak będę robił piwo z brewkitu i będę chciał manipulować % alkoholu to wystarczy zmniejszyć bądź zwiększyć ilość ekstraktu słodowego przyjmując, że 1,7 kg ekstraktu płynnego odpowiada 1 kg cukru a to odpowiada za około 5% alkoholu w piwie ?
 25. Mam zakupiony fermentator razem z kranikiem wraz z taką nakrętką i rurką do odpowietrzania. Rozumiem, że tą rurkę zalewam w części wodą ? Do tego do odkażania mam pirosiarczan potasu i zamówione OXI. Co będzie lepsze do odkażania z tych dwóch ? Mieszadło z dziurkami oraz termometr naklejany na fermentor. Dodatkowo zakupiłem też cukromierz. Rurka do rozlewy z zaworkiem grawitacyjnym. Lodówka jest dla singla więc miejsca w niej sporo to akurat będę mógł zrobić cold crash. Czyli na 1l butelkę użyć 5 gr cukru na średnio nagazowane piwo ? Ok potrzymam wodę w piwnicy aby była temperatura odpowiednia. Co do wody. Czy ma znaczenie czy jest to woda np. wysoko mineralizowana czy lepiej kupić np. zwykła biedronkową źródlaną ? Czy dezynfekcja może polegać np. na zrobieni roztworu dezynfekującego i być spryskane przy pomocy zwykłego rozpylacza do kwiatków czy lepiej jest przepłukać fermentator ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.