Jump to content

zgredooo

Members
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

zgredooo last won the day on September 17 2023

zgredooo had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zgredooo's Achievements

 1. Nie używam suchego tylko płynny zawsze.... Wymieszałem i właśnie to zostało....
 2. To mogły by się dostać drożdże do brewiktu gdzieś podczas procesu produkcji ?
 3. Czyli nie trzeba go przelewać do drugiego pojemnika ? Nie powinna się wdać infekcja ? Czy miał ktoś kiedyś takie drobinki w brewkicie ? Zastanawiam się czy do wyrzucenia jest....
 4. Ok, następnym razem sprawdzę opcję z strzykawką.
 5. Takie pytanie, dziś podczas rozlewu i dodawaniu cukru do nagazowania, strasznie mi się pieniło piwo w butelce po dodaniu cukru. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Mogła to być wina temperatury piwa do rozlewu ?
 6. No to będzie za niska bo według termometru jest 12 stopni.
 7. A na drożdże górnej zapewne będzie już za zimno czy można ewentualnie próbować z nimi też ?
 8. Czyli jedna paczka drożdży może być za mało ? Według informacji na drożdżach to wychodzi saszetka na 20L.
 9. Ok, jako, że mam już niską temperaturę w piwnicy nadszedł czas na zrobienie lagerana drożdżach dolnej fermetnacji. Czy wystarczy je zadać na na brzeczkę o temperaturze docelowej bądź zbliżonej do docelowej czy może trzeba je jednak zadać w temp około 20 stopni i powoli schładzać do temperatury docelowej ?
 10. No to mogą być źle skalibrowane bo ten drugi to z większą temperaturą już jest raczej po fermentacji bo tak leży już ponad miesiąc. To jakie polecasz termometry na fermentor naklejane ? Tak zrobię przeniosę do temperatury pokojowej już pod sam koniec.
 11. Dziwna sprawa wyszła w nowym nastawie brewkitu. Mam dwa fermentory nastawione. W piwnicy termometr pokazuje 15°C. Termometr w jednym fermentorze pokazuje 14°C a w drugim 16°C. Skąd taka różnica w temperaturze w pierwszym pojemniku i czy nie jest to przypadkiem za mała temperatura na US05
 12. Ok, dzięki za informację. To poszukam ich ale z tego co widzę jest ich słaba dostępność. Dodatkowo też zakupiłem ekstrakt i jak na zdjęciu jeden z nich ten po prawej jest mega napęczniały. Będzie z niego jeszcze coś czy go reklamować od razu ?
 13. Ok, przyznam, że jak na samo rozlanie to piwo fajne wyszło. Teraz się przymierzam do zrobienia Pilsa. Kupiłem zestaw German Pils ( jest to chyba gozdawa). Jako, że nie ma tam za dużo informacji ani w intrenecie na jego temat nasuwają mi się pytania. W piwnicy mam obecnie 15 stopni, czyli fermentacja będzie w około 17 czy nie będzie to za wysoka temperatura ? Czy lepiej zrobić coś boxa i w nim fermentować ? Czyli drożdże zadać w temperaturze około 10 stopni, uwodnić je ewentualnie w 22 stopniach ? i dalej fermentować w około 10 ?
 14. Czy jest możliwe, że burzliwa się zakończyła po 3 dniach czy coś mogło pójść nie tak ? Robiłem teraz warkę Bewitched Amber Ale z Coopersa.
 15. Zrobiłem warkę tak jak ty. Zobaczę jak wyjdzie ;-) O dziwo szybki start drożdży był
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.